full screen background image
Search

ТАГ:

Новиот KIA Ceed сега е достапен со 1-литарски турбо-бензинец и интересниот Black Pack!

Новиот Ceed веќе е навистина популарен кај нашите купувачи – а сега е достапен со уште...

Отворен нов салон на Киа Моторс Македонија во Струмица

Вчеравечер официјално и свечено беше отворен новиот салон на Киа Моторс Македонија во...

KIA во Женева ќе го претстави новиот XCeed, како и концепт за електричен автомобил

KIA се подготвува за сериозен настап во Женева – со XCeed ќе ја комплетира Ceed понудата, но ќе...

Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Македонија за 2019

Националното жири за Избор на Автомобил на Годината во Македонија ги објави финалистите кои...

Sportage беше најпродаваниот модел на KIA во 2018

Минатата година KIA продала 2.812.200 возила, од кои најпродаваниот – Sportage – е продаден во...

Пристигна и караванската изведба на новиот KIA Ceed

Во салонот на KIA Моторс Македонија веќе е изложен новиот KIA Ceed SW.

Новиот KIA Soul во Европа ќе се нуди само со електричен погон

KIA ја претстави третата генерација на Soul – фанки модел наменет за помладата популација....

ТЕСТ: KIA Ceed 1.4 MPi 100 Advance – Најевропскиот автомобил од Кореја!

Навистина е импресивно да се гледаат огромните чекори нанапред кои ги прават некои...

Македонска премиера и на новиот KIA Ceed!

Новата, трета генерација на KIA Ceed веќе пристигна во Македонија – а синоќа се одржа и...

KIA подготви екстремен DUB Edition Stinger за SEMA

Со огромни 22-инчни тркала и екстремен екстра-широк бодикит, KIA Stinger DUB Edition насекаде би го...

Новиот KIA Ceed пристигна во Македонија!

Најновата генерација на натпреварувачот на KIA во компактната класа пристигна во Македонија...

ТЕСТ: KIA Sportage 1.6 CRDi AWD DCT First Edition – Достојно освежување за бестселерот!

Супер-популарниот SUV на KIA доби освежување за следната моделска година, а ние ја искористивме...

KIA го претстави спортскиот хот хеч Ceed GT

Најспортската изведба на Ceed ќе ја носи ознаката GT и ќе носи 1.6-литарски турбо-бензинец кој...

Официјално претставен освежениот KIA Sportage во Македонија

Киа Моторс Македонија официјално го претстави редизајнот на Kia Sportage за следната моделска...