full screen background image
Search

ТАГ:

Компактниот SUV на Ford – малиот EcoSport – пристигна и кај нас!

Малиот Ford EcoSport пристигна и на нашиот пазар – и можете да го нарачате во мал милион...

Ford Македонија се пресели во новиот дом!

Македонскиот импортер на Ford од неодамна се пресели на нова локација – каде веќе работи со...

Вечерно Кино: Ford ги бара најубавите патишта за возење во Европа – Дел 10: N304, Португалија

Во најновата епизода од одличниот серијал Ford ни пренесува репортажа од најубавиот...

Вечерно Кино: Ford ги бара најубавите патишта за возење во Европа – Дел 8: Кампокатино, Италија

Ford продолжува со серијалот за најубавите патишта во Европа, а во оваа епизода ја вози новата...

Официјално: Ford и Volkswagen ја продлабочуваат соработката!

Автомобилските гиганти ја продлабочуваат соработката – Ford ќе направи свој електричен...

ВИДЕО: Новиот Ford Mustang Shelby GT500 ги ослободи сите 770 коњски сили на Goodwood!

Vaughn Gittin Jr. е зад управувачот на Shelby GT500 – кој од неговиот компресорски 5.2-литарски V8 добива...

ПРЕМИЕРА: Новата Ford Puma е компактен кросовер со моќни мотори и едно чудо технологија

Новата Ford Puma ќе се обиде да го повтори успехот на малото купе кое остави свој белег на...

Ford утре ќе ја претстави новата Puma!

Веќе знаеме дека Ford подготвува нова Puma – но добивме информација дека новиот и модерен...

Вечерно Кино: Првиот трејлер за FORD v FERRARI!

Погледнете го првиот трејлер за филмот наменет да ја раскаже приказната за легедарната...

Ford го претстави Focus ST и како супер-практичен и супер-брз караван

Ford ги објави првите фотографии од новиот Focus ST во караванска изведба – и ако сакате...

ГАЛЕРИЈА: 2019 Авто Плус Street Show

Вчера се одржа првото Avto Plus Street Show, а ние пренесуваме мала галерија од настанот!

Ford ги објави сите податоци за европскиот Ranger Raptor

Врвната изведба на популарниот сенаменски пикап на Ford ќе доаѓа со 213 коњски сили, 500 Nm вртежен...

Македонскиот Ford Store наскоро ќе биде на нова локација!

Нашите пријатели од Ми-Да Гранд Моторс – овластениот импортер и сервисер на возилата на...

Ford Transit Smart Energy Electric Concept – Тестирање на иновациите во вистинскиот свет!

На Go Further настанот во Амстердам, Ford ни понуди одличен поглед кон својата иднина – а еден од...