full screen background image
Search

ТАГ: , , , ,

Неделно Кино: Битка на жешките компакти!

Во потрага сте по спортски компактен автомобил со околу 300 кс, а не сакате да се посрамотите...

ПРЕМИЕРА: Новиот Ford Focus ST напаѓа со 2.3-литарски EcoBoost со 280 коњски сили!

Новиот Focus ST ќе може да се добие со 2.3-литарски турбо-бензински EcoBoost со 280 коњски сили, или пак...

Ford Focus е Автомобил на Годината во Македонија за 2019!

Пред само неколку моменти пристигна информацијата дека Ford Focus е Автомобил на Годината во...

ТЕСТ: Ford Focus 1.0 EcoBoost 125 Titanium Business – Па бензинец, како поинаку?

Новиот Ford Focus и неговиот 1-литарски турбо-бензинец со 125 коњски сили се одлична причина за...

Хибридното Mondeo пристигна и кај нас!

Хибридната изведба на популарниот седан пристигна во салонот на Ford во Скопје.

Ford го освежи Mondeo – Покрај многуте новитети, пристигнува и хибриден караван!

Освеженото Mondeo пристигнува со хибриден караван, многу визуелни измени и нови технологии.

Седан изведбата на новиот Ford Focus пристигна во Скопје

Седаните секогаш биле популарни кај нас – па со задоволство можеме да кажеме дека седан...

Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Македонија за 2019

Националното жири за Избор на Автомобил на Годината во Македонија ги објави финалистите кои...

Официјализирана алијансата меѓу Ford и Volkswagen

Во првата фаза, алијансата меѓу двата гиганти ќе резултира со заеднички развој на...

ПРЕМИЕРА: Новиот Ford Mustang Shelby GT500 доаѓа со агресивен лик и преку 700 коњски сили!

Американците не веруваат во суптилност – а нема подобар доказ за тоа од новиот Mustang Shelby

Дали Ford и Volkswagen се подготвуваат да објават подлабока соработка?

Според Ројтерс, двата гиганти во светот на автомобилите се подготвуваат да објават глобално...

Новиот Focus е вистински хит за Ford – продадени повеќе од 40.000 примероци за само 6 месеци!

Ford се гордее со успехот на новиот Focus – во првите шест месеци од лансирањето на новиот...

Специјална предновогодишна понуда од Ford

Нашите пријатели од Ford имаат специјална предновогодишна понуда за возила кои се достапни за...

Ford Македонија исполни неколку новогодишни желби на децата од домовите без родители

Децата згрижени во групни домови за справување со воспитно-социјални предизвици со...