full screen background image
Search

ТАГ:

Ford најавува електричен SUV инспириран од Mustang

Ford објави скица со која го најавува изгледот на новиот електричен кросовер, со дизајн...

МИДА Гранд Моторс е на нова локација и со нова понуда

Новиот дом на Ford Македонија е направен по врвните премиум стандарди на американскиот бренд.

ВОЗЕВМЕ: Ford Ranger Raptor – Фармер во спортска опрема!

Raptor кај Ford има посебно значење – знаеме дека се работи за пик-ап кој е прилагоден за...

Иџе ги возеше скопјани во големиот Ford F-150 на General Tire!

Деновиве скопјани имаа несекојдневна можност – а тоа е да Игор Стефановски Иџе да ги...

ВОЗЕВМЕ: Ford Focus ST – Супер-жежок хот хеч!

Имавме одлична можност да седнеме зад управувачот на жешкиот, 280-коњски хот хеч на Ford –...

За оние со активен животен стил, пристигна новиот Ford Focus Active

За оние кои имаат поактивен животен стил и сакаат автомобил кој од една страна ќе биде...

Компактниот SUV на Ford – малиот EcoSport – пристигна и кај нас!

Малиот Ford EcoSport пристигна и на нашиот пазар – и можете да го нарачате во мал милион...

Ford Македонија се пресели во новиот дом!

Македонскиот импортер на Ford од неодамна се пресели на нова локација – каде веќе работи со...

Вечерно Кино: Ford ги бара најубавите патишта за возење во Европа – Дел 10: N304, Португалија

Во најновата епизода од одличниот серијал Ford ни пренесува репортажа од најубавиот...

Вечерно Кино: Ford ги бара најубавите патишта за возење во Европа – Дел 8: Кампокатино, Италија

Ford продолжува со серијалот за најубавите патишта во Европа, а во оваа епизода ја вози новата...

Официјално: Ford и Volkswagen ја продлабочуваат соработката!

Автомобилските гиганти ја продлабочуваат соработката – Ford ќе направи свој електричен...

ВИДЕО: Новиот Ford Mustang Shelby GT500 ги ослободи сите 770 коњски сили на Goodwood!

Vaughn Gittin Jr. е зад управувачот на Shelby GT500 – кој од неговиот компресорски 5.2-литарски V8 добива...

ПРЕМИЕРА: Новата Ford Puma е компактен кросовер со моќни мотори и едно чудо технологија

Новата Ford Puma ќе се обиде да го повтори успехот на малото купе кое остави свој белег на...

Ford утре ќе ја претстави новата Puma!

Веќе знаеме дека Ford подготвува нова Puma – но добивме информација дека новиот и модерен...