Утринска Гимнастика: Ford Puma Hybrid Rally1 ја расипува досадната забава! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Ford Puma Hybrid Rally1 ја расипува досадната забава!

Ford го претставува новиот учесник на идната сезона на Светскиот Рели Шампионат WRC со возбудливо видео направено во една од нивните производствени погони.

По 12 години тешка работа, фабриката на Ford во Крајова, Романија произведе еден милион автомобили. Очигледно тоа мора да се прослави со забава, но работите стануваат уште повозбудливи кога се вклучува и новата M-Sport Ford Puma Hybrid Rally1.

Што се случува поточно, погледнете во видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.