full screen background image
Search

ТАГ: ,

Formula 1: Vettel би можел да го напушти Red Bull?

Др. Хелмут Марко, советник на Red Bull тимот изјави дека светскиот шампион би можел да го напушти...

Red Bull Racing го претстави својот болид за 2014!

Infiniti Red Bull Racing го претстави својот болид за 2014-тата година, кој ќе ја нози ознаката RB10 и ќе се...

Ferrari го претстави F14 T – нивниот нов болид за Formula1!

Вчера Ferrari го претстави својот нов болид, со кој ќе се натпреварува во овогодинешната сезона...

Кои броеви ќе ги носат возачите во F1 од следната сезона?

Меѓу другото, новите правила во Formula 1 им дозволуваат на возачите да си ги изберат своите...

Ferrari го претстави новиот мотор кој ќе го користи во Formula1!

Од следната година ќе се користат нови мотори во Formula 1 – погледнете што подготвува Ferrari за...

Red Bull ја прослави титулата со „крофни“ на хелипадот на Бурџ Ал Араб

Само неколку дена откако ги приграбија возачката и конструкторската титула во F1, Infiniti Red Bull...

Formula 1 – ГН Индија: Фетел доминантно до четвртата последователна титула!

Себастијан Фетел и тимот на Red Bull стигнаа до својата четврта последователна титула. На...

Vettel се подготвува за Indian Grand Prix!

Sebastian Vettel е на прагот на освојување на својата четврта последователна титула – успех со...

Formula 1 – ГН Кореа: Четврта победа во низа во походот кон четвртата последователна титула!

Пилотот на Red Bull, германецот Себастијан Фетел е победник на трката за големата награда на...

Ferrari со шампионски тандем од следната сезона!

Пилотот на Lotus, финецот Кими Раиконен, се враќа во тимот каде што ја освои својата единствена...

Formula 1 – ГН Италија: По Спа, Фетел доминантен и на Монца!

Возачот на Red Bull, германецот Себастијан Фетел, со победа на легендарната Монца граби напред...

Vettel извојува доминантна победа во Белгија!

Германскиот возач на Red Bull стигна до доминантна победа на Белгиското Гран При кое се одржа на...

Formula 1 – ГН Германија: Себастијан Фетел за прв пат го освои домашното гран при!

Германецот Сеабстијан Фетел од тимот на Red Bull, стигна до својата 4-та победа оваа сезона и се...

Formula 1 – ГН Велика Британија: Нико Розберг победник на драматичната трка во Силверстоун.

Пилотот на Mercedes, германецот Нико Розберг ја забележа втората победа оваа сезона во...