Formula 1: Сите новитети објаснети за само три минути! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Formula 1: Сите новитети објаснети за само три минути!

Тимот на Red Bull Racing ни нуди видео преку кое се објаснуваат сите новитети, измени и нови правила кога станува збор за новите F1 автомобили – погледнете то, за да бидете сигурни дека сте во тек!

Овој викенд започнува F1 циркусот, а за ние да бидеме сигурни (а и вие), Red Bull Racing ни подготви едно видео преку кое возачите на тимот – Sebastian Vettel и Daniel Ricciardo – ги објаснуваат сите новитети околу нивните автомобили. Зборуваат за новите мотори, за новиот ERS модул, како и за сите други новитети кои се воведени од оваа сезона. Бидете во тек!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.