Ferrari го претстави F14 T – нивниот нов болид за Formula1! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ferrari го претстави F14 T – нивниот нов болид за Formula1!

Вчера Ferrari го претстави својот нов болид, со кој ќе се натпреварува во овогодинешната сезона на F1.

Болидот ги следи измените согласно новите правила. Ние можеме да кажеме дека изгледа различно и интересно, а времето ќе покаже какви ќе бидат неговите перформанси и резултати. Во меѓувреме, видете ги официјалните фотографии и видеа!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.