Ferrari го претстави новиот мотор кој ќе го користи во Formula1! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ferrari го претстави новиот мотор кој ќе го користи во Formula1!

Од следната година ќе се користат нови мотори во Formula 1 – погледнете што подготвува Ferrari за претстоечката борба!

Новите правила и новите мотори би требало да донесат нови возбудувања. Погледнете го видеото каде инженерите на Ferrari како и многумина кои се инволвирани во F1 трките зборуваат за моторот, новите правила и новите услови за тркање.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.