full screen background image
Search

ТАГ: ,

Formula 1 – ГН Велика Британија: Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата!

Возачот на Mercedes, британецот Луис Хамилтон ја освои пол-позцијата за утрешната трка на...

Formula 1 – ГН Канада: Себастијан Фетел ја освои Канада

Возачот на Red Bull, германецот Себастијан Фетел на доминантен начин стигна до својата прва...

Formula 1 – ГН Монако: Mercedes конечно до победа!

Возачот на Mercedes, Нико Розберг успеа да ја искористи третата последователна пол-позиција и му...

Formula 1: ГН Монако: Мерцедес повторно доминантен на квалификациите.

Пилотот на Мерцедес – Нико Розберг – ќе стартува од пол позицијата на утрешната трка...

Formula 1 – ГН Шпанија: Победа за Фернандо Алонсо на домашен терен!

Возачот на Ferrari, Фернандо Алонсо, на големо задоволство на домашната публика, со одлично...

Formula 1 – ГН Бахреин: Себастијан Фетел доминантно до победа!

Возачот на Red Bull, германецот Себастијан Фетел со одлично возење стигна до својата 2-ра победа...

FORMULA 1 – ГН БАХРЕИН: Нико Розберг ќе стартува од пол-позицијата на утрешната трка

Пилотот на Mercedes AMG, Нико Розберг ќе стартува од пол-позиција на утрешната трка во Бахраин. До...

Фернандо Алонсо е победник на трката за големата награда на Кина!

Поранешниот двократен светски шампион, Фернандо Алонсо е третиот победник на третата трка...

Formula 1: ГН Кина – Пол-позиција за Луис Хамилтон

Британецот Луис Хамилтон успеа да ја забележи првата пол-позиција за својот нов тим Mercedes AMG....

1-2 Победа за Red Bull во Малезија!

Германецот Себастијан Фетел од тимот на Red Bull, победи на денешната трка за големата награда...

Себастијан Фетел ќе стартува од пол-позиција на утрешната трка во Малезија!

Возачот на Red Bull-Renault, германецот Себастијан Фетел беше најбрз на денешните квалификации за...

Светскиот шампион од 2007 ја отвори сезоната со победа!

Летечкиот Финец ја отвори сезоната во Австралија, со победа која што е негова 20-та во F1 и со...