full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Hyundai i10 ја освои AutoBest наградата!

Најмалиот член на семејството на Hyundai ја освои престижната титула AutoBest 2014!

Познати седумте финалисти за Европски автомобил на годината!

Откриена е листата со седумте финалисти во изборот за престижната награда за Европски...

Opel Cascada и освежената Opel Insignia претставени пред Македонските купувачи!

Пред неколку дена импортерот за Opel – Олимпија Моторс – на Македонските купувачи им ги...

Следниот Mitsubishi Lancer Evolution ќе биде дизел-хибрид?

Претседателот на компанијата го претстави планот за преструктурирање и оптимизрање на...

Ford Fiesta ST пристигна во Скопје!

Малата и спортска Fiesta ST со 183 коњски сили неодамна пристигна во Скопје!

ЕУРОСУПЕР-98 поевтинува половина денар, другите горива со исти цени.

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата кои воглавно остануваат...

KIA Pro_ceed GT во салонот на Киа Моторс!

Најспортскиот модел во досегашната историја може да се пофали со 204 коњски сили и веќе...

GM ќе го повлече Chevrolet од Европа, ќе се концентрира на Opel

Автомобилскиот гигант објави дека до крајот на 2015 целосно ќе ја прекине продажбата на Chevrolet...

Нови цени на горивата – бензинот и дизелот поскапуваат!

Регулаторната Комисија за Енергетика пред неколку моменти ги објави новите цени на...

Пол Вокер загина во сообраќајна несреќа!

Ѕвездата на филмската франшиза “The Fast and the Furious” загина на 40 годишна возраст откако со...

Новите резултати на EuroNCAP тестирањата

Неколку нови автомобили имаа шанса да докажат колку се безбедни на EuroNCAP тестовите. Видовме...

LA Auto Show 2013 – Што ќе видиме?

Моментално вниманието е биде свртено кон Лос Анџелес. Таму се одржува новиот саем за...

Денови на Renault во City Mall!

Renault ги поканува сите љубители на брендот, но и потенцијалните купувачи на Денови на Renault во...

Без значајни промени во цените на горивата!

Регулаторната комисија објави дека цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОДИЗЕЛ остануваат исти....