full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Volkswagen California слави 25 години постоење

Најпопуларното комерцијално возило на Volkswagen оваа година слави 25 години од своето постоење.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse е најбрзиот кабриолет во светот!

Bugatti објави дека Veyron Grand Sport Vitesse официјално стана најбрзиот сериски спортски автомобил со...

Бензинот останува со иста цена, дизелот поскапува половина денар!

Регулаторната комисија за енергетика пред неколку минути ги објави новите цена на горивата...

Новата Mazda 6 освои Red Dot награда за дизајн!

37 члената жири комисија ја пофали новата Mazda 6 за нејзиниот високо иновативен дизајн и смел...

Hennessey Venom GT е побрз од Veyron Super Sport?

John Hennessey отсекогаш сакал да ја преземе титулата за најбрзо сериско возило од Bugatti Veyron Super Sport и...

Hennessey Ford GT постигна 430 км/ч за само една милја

Американската тјунинг компанија Hennessey постигна нов брзински рекорд на оддалеченост од една...

Volkswagen Golf е светски автомобил на годината за 2013!

Во конкуренција на 42 потенцијални кандидати, од кои потоа беа избрани 10 па 4 финалисти, Volkswagen...

Мало намалување на цените на горивата – од денес горивата се поевтини за еден денар!

Регулаторната Комисија за Енергетика ги намали малопродажните цени на горивата за по еден...

Nokian Tyres и Audi RS6 поставија нов светски брзински рекорд со 335.6 км/ч на мраз!

Финскиот производител на пневматици Nokian Tyres постави нов брзински рекорд користејќи Audi RS6...

Не успеал да ги види на саем, па автомобилите му ги донеле дома!

Кога Џошуа Смит бил на автомобилскиот саем во Чикаго и не му било дозволено да седне во Audi RS5,...

Објавени новите цени на горивата – бензинот и дизелот поевтинуваат!

Регулаторната Комисија за Енергетика реши да ги намали цените на горивата за 1.50 односно 2...

Subaru повикува 47.000 возила во сервис!

Очигледно ниту јапонските производители, познати по својот квалитет не се имуни на...

Mercedes-Benz CLA пристигна во Македонија!

Само еден ден по неговата Европска премиера во Женева, новиот купе-седан на Mercedes-Benz...

Промовиран Citroen C-Elysee во Македонија!

Пригодно и со француски шмек беше промовиран Citroen C-Elysee во просториите на Порта Македонија во...