full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Нови цени на горивата – бензинот и дизелот поефтинуваат!

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто објави дека од вечерва на полноќ цените на...

Познати финалистите за изборот на Автомобил на годината во Македонија!

Пред неколку дена официјално беа објавени осумте финалисти во изборот за овогодинешниот...

Mazda и Fiat потпишаа договор за новиот роудстер на Alfa Romeo!

По најавата во Мај 2012, Mazda Motor Corporation и Fiat Group Automobiles SpA денес потпишаа договор за новиот отворен...

Повторно нови цени на горивата – бензинот и дизелот поскапуваат!

Како секој втор понеделник, така и денес, Регулаторната Комисија за Енергетика повторно ги...

Hennessey Venom GT забрзува од 0-300 км/ч за само 13.63 секунди!

Американскиот Hennessey Venom GT доби сертификат од Гинисовата книга на рекорди за најкратко...

Возење на Метан – нов начин да се заштеди?

Компанијата Плимонт успешно вгради метански систем во своето возило – Mitsubishi L200. Ние...

Honda Civic Aero pack

Honda објави интересен аеро бодикит за новиот Civic – сега тој е поагресивен и подинамичен!

Што ќе видиме во Детроит?

Десет дена до почетокот на еден од најпознатите автомобилски саеми – Detroit Auto Show. Пред...

Top Gear се враќа на 27ми Јануари!

Џереми Кларксон, Ричард Хамонд и Џејмс Меј се враќаат на екраните во 19тата сезона на ултра...

Новогодишно намалување на цените на горивата!

Регулаторната Комисија за Енергетика новогодишно ги почести возачите во Македонија со...

Peter Schreyer претседател на KIA!

Веќе многупати сме ја потенцирале улогата на главниот дизајнер во KIA – Peter Schreyer кој е...

Заврши производството на Citroen C6

Француските автомобили имаат одреден стил кој не го разбира секој. Сепак, во последниве...

Познати финалистите за Европски Автомобил на Годината 2013

Објавени се кандидатите кои ќе се борат за изборот за Европски Автомобил на Годината за 2013!

Објавени новите цени на горивата

Како и секој втор понеделник, така и денес Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави...