full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Nokian Tyres и Audi RS6 поставија нов светски брзински рекорд со 335.6 км/ч на мраз!

Финскиот производител на пневматици Nokian Tyres постави нов брзински рекорд користејќи Audi RS6...

Не успеал да ги види на саем, па автомобилите му ги донеле дома!

Кога Џошуа Смит бил на автомобилскиот саем во Чикаго и не му било дозволено да седне во Audi RS5,...

Објавени новите цени на горивата – бензинот и дизелот поевтинуваат!

Регулаторната Комисија за Енергетика реши да ги намали цените на горивата за 1.50 односно 2...

Subaru повикува 47.000 возила во сервис!

Очигледно ниту јапонските производители, познати по својот квалитет не се имуни на...

Mercedes-Benz CLA пристигна во Македонија!

Само еден ден по неговата Европска премиера во Женева, новиот купе-седан на Mercedes-Benz...

Промовиран Citroen C-Elysee во Македонија!

Пригодно и со француски шмек беше промовиран Citroen C-Elysee во просториите на Порта Македонија во...

Volkswagen Golf е Европски Автомобил на Годината за 2013!

Жирито за Европскиот Автомобил на Годината кое е составено од 58 членови од 22 европски земји...

Доделена наградата за Автомобил на Годината во Македонија за 2013!

Вчеравечер  во преполната сала на хотелот Александар Палас, стручното жири свечено ја...

Audi го произведе пет-милионитиот Quattro автомобил!

Пред неколку дена пет-милионитиот Audi Quattro автомобил излезе од производната лента. Audi...

Повторно зголемени цените на горивата.

Регулаторната комисија за енергетика може да се пофали со нова веб страница и нови, повисоки...

Seat Leon е Автомобил на Годината во Македонија за 2013!

Жирито тукушто ги објави резултатите од гласањето, и автомобил на годината во Македонија за...

Привршува изборот за Автомобил на Годината во Македонија

Откако неодамна беше објавена листата на финалисти за изборот на Автомобил на Годината во...

Повторно поскапеа горивата – бензинот 2.5 денари, дизелот 0.5 денари!

Горивата повторно поскапеа – Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите,...

Започна производството на Fiesta ST

Ford започна со сериското производство на спортската Fiesta ST во својата фабрика во Келн,...