full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Повторно зголемени цените на горивата.

Регулаторната комисија за енергетика може да се пофали со нова веб страница и нови, повисоки...

Seat Leon е Автомобил на Годината во Македонија за 2013!

Жирито тукушто ги објави резултатите од гласањето, и автомобил на годината во Македонија за...

Привршува изборот за Автомобил на Годината во Македонија

Откако неодамна беше објавена листата на финалисти за изборот на Автомобил на Годината во...

Повторно поскапеа горивата – бензинот 2.5 денари, дизелот 0.5 денари!

Горивата повторно поскапеа – Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите,...

Започна производството на Fiesta ST

Ford започна со сериското производство на спортската Fiesta ST во својата фабрика во Келн,...

Skoda го произведе 15-милионитиот автомобил

Водечкиот Чешки производител на автомобили од своите производни погони го извади возилото...

Познати кандидатите за Светски Автомобил на Годината!

Објавени се кандидатите за Светски Автомобил на Годината, а победниците во неколкуте класи...

Mercedes-Benz A-Class е најубавиот автомобил за 2012!

Спортскиот хечбек на Mercedes-Benz ја доби наградата за најубав автомобил на 2012, благодарение на...

Нови цени на горивата – бензинот и дизелот поефтинуваат!

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто објави дека од вечерва на полноќ цените на...

Познати финалистите за изборот на Автомобил на годината во Македонија!

Пред неколку дена официјално беа објавени осумте финалисти во изборот за овогодинешниот...

Mazda и Fiat потпишаа договор за новиот роудстер на Alfa Romeo!

По најавата во Мај 2012, Mazda Motor Corporation и Fiat Group Automobiles SpA денес потпишаа договор за новиот отворен...

Повторно нови цени на горивата – бензинот и дизелот поскапуваат!

Како секој втор понеделник, така и денес, Регулаторната Комисија за Енергетика повторно ги...

Hennessey Venom GT забрзува од 0-300 км/ч за само 13.63 секунди!

Американскиот Hennessey Venom GT доби сертификат од Гинисовата книга на рекорди за најкратко...

Возење на Метан – нов начин да се заштеди?

Компанијата Плимонт успешно вгради метански систем во своето возило – Mitsubishi L200. Ние...