full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Audi R8 e-tron постави рекорд на Nurburgring: 8 минути и 9 секунди!

Audi R8 стана најбрзото сериско електрично возило на Нирбуринг, со тоа што постигна време од...

Cadillac ELR ќе биде Chevrolet Volt на стероиди

Cadillac ги објави плановите да создаде сериска верзија од концептот Converj, којa ќе ја носи...

Наследникот на Bugatti Veyron ќе биде хибрид?

Според најновиот извештај, Bugatti работи на наследник на Veyron, кој би можел да биде хибрид. Исто...

Првиот 2013 SRT Viper е продаден за 300,000 долари

Првиот сериски примерок од новиот 2013 SRT Viper беше ставен на Barret-Jackson аукцијата во California и...

CARclub.mk на 150-тиот роденден на Opel!

По повод 150-тиот роденден, Opel вчера организираше една посебна манифестација, проследена со...

Наредниот Ford Focus RS ќе има 330 КС

Ford објави нови информации за следната трета генерација на Ford Focus RS, според кои моделот...

Официјално: Skoda Rapid

Skoda денес официјално претстави две нови фотографии од својот најнов седан – Rapid. На...

Нови цени на горивата – бензинот и дизелот поевтини!

Регулаторната Комисија за Енергетика на денешната седница ги објави новите цени на...

Официјално: Astra доби фејслифт!

Доколку се запрашавте зашто Opel кога ја претстави седан верзијата на Astra, не го прикажа и...

Нови информации за BMW i моделите

BMW за својот нов под-бренд “i” отвори специјализирана продавница во Лондон, a за да биде...

Мотор на годината: Ford 1,0 EcoBoost!

Ford за прв пат е сопственик на наградата “International Engine of The Year”. Новиот трицилиндарски 1,0...

Новиот Kia pro_cee’d ќе биде претставен на Салонот во Париз

Светската премиера на новата генерација на Kia cee’d се одржа на последниот Салон за...

Mercedes-Benz SLS AMG GT

Mercedes-Benz најави замена за сегашниот SLS AMG. Наставката GT ќе донесе 20 КС повеќе!

Наредниот Golf GTI ќе има 260 кс

Почнуваат да  се откриваат детали за новиот Volkswagen Golf GTI кој треба да се појави следната...