full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Огромна побарувачка за новата Mercedes-Benz А-класа

Mercedes неодамна започна со сериско производство на новата генерација на A-класа, а сега...

Од нејзиното основање до денес Toyota продаде 200 милиони возила

Јапонскиот автомобилски производител достигна значајна бројка на продадени возила,...

Во 2013 ќе оживее Opel Omega – базирана на Cadillac XTS

Opel претходно објави дека компанијата работи на нов водечки модел, а сега започнаа да се...

Зелено светло за Peugeot 208 GTI

Peugeot 208 GTI е одобрен да започне со производство и ќе ја направи неговата светска премиера во...

Ќе има купе и караван верзии од Seat Leon

Seat објави дека три-вратната верзија од новиот Leon дефинитивно ќе биде купе, односно ќе биде...

Продаден 1000-от Lamborghini Aventador!

Само 15 месеци откако го пушти на пазарот, Lamborghini го продаде илјадитиот примерок од својот...

Покачени цените на горивата – бензинот и дизелот поскапеа 5 односно 4 денари!

Регулаторната комисија тукушто ги објави новите цени на горивата. Бензините поскапуваат...

Наследникот на BMW Серија 1 М Coupe доаѓа во 2014

BMW ќе го претстави наследникот на Серија 1 М Coupe на Северно Американскиот Интернационален...

Замената на BMW X1 доаѓа во 2015

BMW-овиот кросовер X1 се покажа многу успешен на пазарот, па сега започнуваат да се шират...

Презентација на KIA Optima во Македонија!

Пред само неколку часа, и официјално беше претставена новата KIA Optima во Македонија!

Почина Sergio Pininfarina

Sergio Pininfarina, еден од легендите на Италијанскиот дизајн почина во понеделникот на 85-годишна...

Euroimpex со уште една нова локација!

Импортерот на Peugeot за Македонија – Еуроимпекс – сега може да се пофали со уште една...

Изложба на историски автомобили во Скопје!

Викендов во нашиот главен град се одржа изложба на олдтајмери, односно историски автомобили...

Уште едно поевтинување на горивата во Македонија!

Регулаторната комисија тукушто ги објави новите цени на горивата – бензините...