full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Следната генерација на BMW Z4 ќе биде поспортска

BMW Z4 секогаш бил атрактивен автомобил, но не успеа да ги освои срцата на вистинските...

Бензинот поефтин, дизелот останува со иста цена!

Регулаторната комисија за енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата! Бензините...

Внимавајте – од денес работат сообраќајните камери во Скопје!

Ве советуваме од денес повеќе да внимавате како возите во главниот град! Од денес работат...

Новото Nürburgring Taxi, Jaguar XJ Supersport V8

Доколку не сте голем фан на BMW и сакате да ве возат по Nürburgring во нешто поразлично од BMW M5, Jaguar...

Новата TomTom апликација за iPhone открива радари на патот

TomTom на европскиот пазар понуди нова апликација за iPhone која ги известува и предупредува...

Maserati подготвува конкурент на Porsche 911 Turbo

Maserati има амбициозни планови да ги зголеми својата годишна продажба на 50,000 примероци, па сега...

Aston Martin DBS Ultimate Edition за збогум

Пред доаѓањето на новата генерација, ќе пристигне посебна верзија на актуелниот Aston Martin DBS.

Претставена технологијата за наследникот на Ferrari Enzo!

Иако зборовите хибрид и суперавтомобил ретко ги среќаваме во една иста реченица, сепак...

Новиот Hyundai i30 – Best Value For Money според Auto Zeitung

Според реномираниот Auto Zeitung, Hyundai i30 ја заслужи наградата за најдобар однос вложено-добиено!

Mercedes-Benz C63 AMG Coupé Black Series е новото DTM безбедносно возило

Најсилната C-класа на сите времиња, новиот C63 AMG Coupe Black Series Edition, ќе ја превземе улогата на 2012 DTM...

Намалување на цените на горивата – бензините поефтинија два денари, дизелот денар!

По неколкумесечниот тренд на зголемување на малопродажните цени, конечно поефтинија...

Lamborghini ќе претстави SUV во Пекинг!

Италијанскиот Lamborghini ќе го претстави својот SUV во Пекинг! Премиерата е најавена за само...

Audi го купи Италијанскиот Ducati

Германскиот Audi вчера постигна договор за преземање на Италијанскиот производител на...

Ford ќе започне да произведува далеку полесни автомобили

Ford ги објави плановите за соработка со Dow Automotive Systems, кои вклучуваат развој на композити од...