full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Opel Ampera / Chevrolet Volt се Европски автомобил на годината 2012!

Сестринските модели Opel Ampera и Chevrolet Volt се закитија со престижната награда за оваа година!

Audi најавува нови технологии!

За да го задржи имиџот на еден од најиновативните брендови кога станува збор за нови...

Повторно поскапување на горивата!

Регулаторната комисија за енергетика само што ги објави новите цени на горивата, кои се...

Повторно поскапеа горивата во Македонија!

Регулаторната Комисија за Енергетика само што ги објави новите максимални цени на горивата...

Kia Rio е Автомобил на Годината во Македонија за 2012!

По претставувањето на кандидатите и долготрајното тестирање, познат е Автомобилот на...

Honda се враќа на тркачките патеки!

Откако се повлече од Формула 1 во 2008 година, иднината за јапонскиот производител во...

Dacia Lodgy Glace и Алан Прост – победничка комбинација!

Во многу интересна и неизвесна завршница, легендарниот Алан Прост со својата Dacia Lodgy Glace го...

Работилница за горивата во Македонија

Макпетрол oрганизираше еднодневна работилница на тема „Течните горива во патниот...

Најдобриот млад новинар – член на CARclub!

Наградата за најдобар млад новинар за месец Декември ја доби Љубомир Јанковиќ – попознат...

Привршува изборот за Автомобил на Годината

Викендов заврши уште еден дел од изборот за автомобил на годината, а ние сме еден чекор...

Во полн сјај!

Веќе треба да ни е повеќе од јасно, дека дизајнот и тоа како продава. Се разбира, постојат...

Даниел Димовски е најдобриот млад Mercedes дизајнер од Македонија!

Мак Аутостар официјално го објави победникот на конкурсот под работен наслов “Mercedes-Benz...

Porsche Cayman S Facebook Special

Фан-страницата на Porsche на Facebook доби 2.000.000 обожаватели – и за да го прослави тоа, Porsche...

Volkswagen групацијата со 8 победи на What Car наградите!

Volkswagen групацијата се закити со дури 8 награди на годинешните What Car награди, вклучувајќи ја и...