full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

BMW M6 е новото безбедносно возило во Moto GP!

Баварците го претставија новото безбедносно возило за Moto GP шампионатот, а тоа е токму...

BMW Серија 1 купе и кабрио ќе стане Серија 2

Исто како Mercedes, сега и BMW прави револуција во именувањето на новите модели. Веќе слушнавме...

Авто+ Racing Experience

Нашите пријатели од Авто+ ве канат викендов во трговскиот центар Зебра на едно...

Audi го победи BMW по продадени возила во Април

Глобалната луксузна војна има три лути натпреварувачи, сите Германски, сите производители...

Почина легендарнот Carroll Shelby.

Името на Carroll Shelby би требало да е познато за секој автомобилски ентузијаст. Големиот и...

Нов светски рекорд – Volkswagen Passat TDI измина 2616 километри со само еден резервоар

Американската двојка, John и Helen Taylor постигнаа нов рекорд во измината километража со само еден...

Следната генерација на BMW Z4 ќе биде поспортска

BMW Z4 секогаш бил атрактивен автомобил, но не успеа да ги освои срцата на вистинските...

Бензинот поефтин, дизелот останува со иста цена!

Регулаторната комисија за енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата! Бензините...

Внимавајте – од денес работат сообраќајните камери во Скопје!

Ве советуваме од денес повеќе да внимавате како возите во главниот град! Од денес работат...

Новото Nürburgring Taxi, Jaguar XJ Supersport V8

Доколку не сте голем фан на BMW и сакате да ве возат по Nürburgring во нешто поразлично од BMW M5, Jaguar...

Новата TomTom апликација за iPhone открива радари на патот

TomTom на европскиот пазар понуди нова апликација за iPhone која ги известува и предупредува...

Maserati подготвува конкурент на Porsche 911 Turbo

Maserati има амбициозни планови да ги зголеми својата годишна продажба на 50,000 примероци, па сега...

Aston Martin DBS Ultimate Edition за збогум

Пред доаѓањето на новата генерација, ќе пристигне посебна верзија на актуелниот Aston Martin DBS.

Претставена технологијата за наследникот на Ferrari Enzo!

Иако зборовите хибрид и суперавтомобил ретко ги среќаваме во една иста реченица, сепак...