full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Нови цени на горивата – бензинот и дизелот поскапеа!

Регулаторната Комисија за Енергетика пред само неколку моменти ги објави новите цени на...

Освежената KIA Sorento достапна во Македонија!

Навистина брзо по премиерата во Париз, освежената KIA Sorento пристигна и во Македонија!

Новиот Golf 7 конечно кај нас!

Како и својот роднина, и новиот Volkswagen Golf 7 денес ја имаше својата премиера. Најновата...

Новиот Audi A3 пристигна во Македонија!

Новата, трета генерација на премиум хечбекот од Инголштад пред само неколку часа ја имаше...

Стартува сезоната на зимска опрема!

Од денес стартува сезоната на обавезна зимска опрема, а ние ќе ви објасниме што точно тоа...

Porsche наскоро ќе го претстави новиот Cayman?

Porsche изјави дека својот најнов модел ќе го претстави на саемот во Los Angeles, а единствениот...

Aston Martin е на продажба, Toyota меѓу заинтересираните?

Според некои гласини кои кружат, Aston Martin е на продажба. Всушност, се работи за најголемиот дел...

Освежениот Mercedes-Benz GLK пристигна во Скопје!

Освежениот Mercedes-Benz GLK пред само неколку часа ја имаше својата македонска премиера!

Seat SUV добива зелено светло

Конечно, по долго време, SUV концептот на Seat добива зелено светло – сепак Германците нема да...

Peugeot 301 промовиран во Македонија!

Новиот компактен седан на Францускиот производител вчера беше промовиран пред...

Намалување на цените на горивата – бензинот 4.5 денари поевтин!

Регулаторната Комисија за Енергетика пред само неколку минути ги објави новите цени на...

Chevrolet Malibu сликан во Скопје!

Големиот седан на Chevrolet, наменет за глобалниот пазар пристигна и кај нас! Нашиот остроок...

Нови безбедносни стандарди за возилата!

Од денес стапуваат на сила нови ЕУ регулативи кои ги повишуваат стандардите за безбедност...

Во Скопје отворена „Куќа на Маслото“!

Минатата недела во Скопје беше отворена првата „Куќа на Маслото“ на рафинеријата од...