Горивата поскапуваат за денар, односно денар и половина – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Горивата поскапуваат за денар, односно денар и половина

Од вечерва на полноќ цените на горивата се зголемуваат – и тоа за денар, односно денар и половина.

Во согласност со новата методологија за пресметка на цените на горивата, од вечерва на полноќ малопродажните цени на горивата се зголемуваат во просек за 2.44%.

Цената на ЕУРОСУПЕР-95 се зголемува за 1.50 денари, и еден литар 95-октански бензин ќе чини 68.50 денари.

Цените на ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ се зголемуваат за по 1 денар. Тоа значи дека еден литар 98-октански бензин ќе чини 70.50 денари, додека еден литар дизел ќе чини 61.50 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ и ќе важат следните две седмици.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.