Видео – Страница 3 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Archives post

Вечерно Кино: BMW Alpina B5 Biturbo Touring AWD

За оние кои не можат да дочекаат да пристигне новиот M5 – тука е караванот на Alpina со...

Утринска Гимнастика: Audi R8 Spyder V10 Plus

Не само што е најмоќниот кабриолет на Audi, туку е и најскапиот модел на брендот – новиот Audi...

Утринска Гимнастика: Mercedes-AMG E63 S забрзува од 0 до 307 километри на час!

Супер-седанот на Mercedes-Benz има на располагање дури 603 коњски сили, благодарение на неговиот...

Утринска Гимнастика: Кој рекол дека Германците немаат смисла за хумор?

Со новата реклама за M-дивизијата, BMW покажува дека знаат одлично да се пошегуваат!

Вечерно Кино: Како е создаден извонредниот Bugatti Chiron!

National Geographic објави документарен филм во кој го опишува целиот процес на развивање на Bugatti Chiron,...

Volkswagen официјално го најавува новото Polo!

Германскиот производител ја најавува новата генерација на својот градски автомобил –...

Вечерно Кино: Сè за новиот Volvo XC60!

Дозволете му на Сениор Продукт Менаџерот на Volvo – Hans Nilsson – да ви каже сè за втората...

Вечерно Кино: Porsche Cayenne S Diesel влече Airbus A380 тежок 285 тони!

Porsche во соработка со Air France постави нов светски рекорд – 385-коњски Cayenne S Diesel влечеше огромен...

Hyundai го премина Антарктикот со речиси стандарден Santa Fe

Hyundai заедно со тим авантруисти рекреираше експедиција направена од Sir Ernest Shackelton, чија цел...

Вечерно Кино: Иднината започна – сите BMW Group Vision возила на едно место

Со краткото видео, BMW Group ја најавува својата корпоративна иднина, и на за прв пат едно место...

Утринска Гимнастика: Четвртина милја за 6 секунди во Nissan GT-R Alpha G!

Nissan GT-R Alpha G тукушто постави нов рекорд на четвртина милја, и истовремено е првиот автомобил...

Утринска Гимнастика: Kimi Raikkonen зад воланот на Ferrari GT4CLusso T!

Ајде да го започнеме денот со незаменливиот Kimi Raikkonen и она што Ferrari го смета за „автомобил за...

Утринска Гимнастика: Новиот Volkswagen Arteon во движење

Германскиот производител започна интензивно да го промовира новиот Arteon, и веќе го објавија...

Утринска Гимнастика: Ferrari 812 Superfast изгледа спектакуларно!

Супер-спортскиот 812 Superfast има на располагање 800 коњски сили и 718 Nm вртежен момент благодарение...