Утринска Гимнастика: Audi R8 Spyder V10 Plus – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Audi R8 Spyder V10 Plus

Не само што е најмоќниот кабриолет на Audi, туку е и најскапиот модел на брендот – новиот Audi R8 Spyder V10 Plus (кажете го тоа брзо 5 пати) ветува исклучително искуство!

Како што веќе пишувавме – врескачкиот кабриолет има на располагање 610 коњски сили и 650 Nm вртежен момент кои ги пренесува кон подлогата преку Quattro погон на сите четири тркала. Но доста е зборови – малку да уживаме!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.