Утринска Гимнастика: Mercedes-AMG E63 S забрзува од 0 до 307 километри на час! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Mercedes-AMG E63 S забрзува од 0 до 307 километри на час!

Супер-седанот на Mercedes-Benz има на располагање дури 603 коњски сили, благодарение на неговиот 4-литарски твин-турбо V8 – и погледнете како ги искористува на најдобриот можен начин!


Нема потреба да објаснуваме повеќе – уживајте во перформансите и звуците на Mercedes-AMG E63 S!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.