Вечерно Кино: BMW M2 со американски V8 и 820 коњски сили е дрифтерски монструм! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: BMW M2 со американски V8 и 820 коњски сили е дрифтерски монструм!

Овој тјунерски BMW M2 е монструм – HGK го подготви F22 Eurofighter да биде вистинска дрифт машина!


Што добивате кога ќе соедините BMW M2 со V8 мотор од General Motors? Дрифтерски монструм кој има на располагање дури 820 коњски сили кои се пренесуваат кон задните тркала преку 5-брзински секвенционален менувач и Winters диференцијал. Како тоа изгледа? Погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.