Вечерно Кино: BMW Alpina B5 Biturbo Touring AWD – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: BMW Alpina B5 Biturbo Touring AWD

За оние кои не можат да дочекаат да пристигне новиот M5 – тука е караванот на Alpina со 4.4-литарски битурбо V8 со 608 коњски сили и 800 Nm вртежен момент!
Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.