full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Ferrari 812 Superfast изгледа спектакуларно!

Супер-спортскиот 812 Superfast има на располагање 800 коњски сили и 718 Nm вртежен момент благодарение на 6.2-литарскиот атмосферски V12!

Благодарение на монструозниот V12, 812 Superfast може да забрза до 100 километри на час за 2.9 секунди и да постигне максимални 340 километри на час и – во нашите очи – изгледа прекрасно!

Плус, не можеме да не забележиме дека Ferrari како да кажува дека 812 Superfast е своевиден бог меѓу автомобилите – бидејќи како да може да оди по вода!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.