full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Alfa Romeo подготвува 4C Spider

Според неодамнешен извештај, од многу очекуваниот Alfa Romeo 4C ќе произлезе и кабриолет верзија.

Литиум-Јонските батерии ќе бидат дури три пати поефтини во 2020?

Најновите истражувања покажуваат дека цената на литиум-јонските батерии драматачно ќе се...

VW го заврши превземањето на Porsche

Volkswagen стана сопственик и на овој Германски спортски бренд, со тоа што го заврши превземањето...

Ghost coupe ќе биде најбрзиот Rolls Royce?

Rolls Royce подготвува две-вратен купе модел, кој ќе претставува одговор на спортските модели на...

Toyota GT 86 достапен и во Македонија!

Спортското купе на Toyota – долгоочекуваниот GT 86 – од неодамна е достапно и во Македонија!

Бензинот поскап 2 денари, дизелот 3!

Регулаторната комисија пред-празнично ги почести возачите со зголемување на цените на...

Неизвесна иднината на GT-R!

Јапонскиот супер автомобил со перфектен однос на цена и перформанси беше претставен на...

Огромна побарувачка за новата Mercedes-Benz А-класа

Mercedes неодамна започна со сериско производство на новата генерација на A-класа, а сега...

Од нејзиното основање до денес Toyota продаде 200 милиони возила

Јапонскиот автомобилски производител достигна значајна бројка на продадени возила,...

Во 2013 ќе оживее Opel Omega – базирана на Cadillac XTS

Opel претходно објави дека компанијата работи на нов водечки модел, а сега започнаа да се...

Зелено светло за Peugeot 208 GTI

Peugeot 208 GTI е одобрен да започне со производство и ќе ја направи неговата светска премиера во...

Ќе има купе и караван верзии од Seat Leon

Seat објави дека три-вратната верзија од новиот Leon дефинитивно ќе биде купе, односно ќе биде...

Продаден 1000-от Lamborghini Aventador!

Само 15 месеци откако го пушти на пазарот, Lamborghini го продаде илјадитиот примерок од својот...

Покачени цените на горивата – бензинот и дизелот поскапеа 5 односно 4 денари!

Регулаторната комисија тукушто ги објави новите цени на горивата. Бензините поскапуваат...