full screen background image
Search

ТАГ:

Lada ја освежи Niva за 2020

Lada Niva се продава од сега веќе навистина далечната 1977-ма година – и тоа без радикални...

ВИДЕО: Руската армиска полиција (неуспешно) пробува да направи свртување од 180 степени

Овој маневар воопшто не е лесен за изведување – па затоа ќе видиме што точно може да се...

LADA ја лансира Vesta Sport – компактен спортски седан со 145 коњски сили!

LADA се пофали со успешна година и најави дека веќе се започнати испораките на спортската...

Lada го претстави 4×4 Vision концептот, дали конечно најавува нова Niva?

Концептот кој доаѓа од Lada го носи името 4х4 Vision – и според некои познавачи е дискретна...

Lada Niva добива опција за Camo финиш!

За само 406 евра, Lada ќе ја офарба вашата Lada Niva во Camo финиш – и со тоа легендарниот руски...

Lada Niva полни 40 години и добива специјална, славеничка изведба!

Дали ви се верува дека легендарната Lada Niva полни 40 години? Робустниот руски теренец со...

Kalina NFR – Најбрзата Lada на сите времиња има 134 коњски сили!

Легендарната Lada го претстави својот најбрз модел на сите времиња – Lada Kalina NFR има на...

Започна производството на новата Lada Vesta

AvtoVAZ конечно го започна производството на својот најнов модел – новата Lada Vesta!

Нешто ново од Русија – претставена Lada Vesta Cross Concept

Lada го искористи московското оф-роуд шоу за да го претстави својот нов концепт!

GM-AvtoVAZ ја претстави Chevrolet Niva, најавува сериски модел!

Рускиот огранок на GM – компанијата GM-AvtoVAZ претстави концепт за наследник на легендарната...

Lada Kalina Sport – 118 разјарени руски коњски сили!

Рускиот производител ја најавува спортската верзија на урбаната Lada Kalina – малиот хечбек...

Lada Niva Urban – Пример за дискретна модернизација!

Lada Niva е легендарен автомобил кој често успева да ги посрамоти многу поскапите и понови...

Renault-Nissan групацијата го презема брендот Lada

Со намалувањето на продажбата на нови возила во Еврозоната, автомобилските производители...

Сосема нова Lada – XRAY Concept

Можеби најголемото изненадување на автомобилскиот саем во Москва, го донесе...