full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тјунинг

Audi Q7 V12 TDI by Fostla

Fostla.de го претстави нивниот тјунинг пакет за Audi Q7 V12 TDI, кој му дава помрачен изглед и подобри...

2012 Bentley GTC Convertible by Impeium Automotive

По претставувањето на редизајнираниот Continental GTC Convertible, Британската тјунинг куќа Imperial Automotive...

Nissan Juke by Senner Tuning

По претставувањето на провокативниот Juke-R, но и неговата висока цена, Senner Tuning направија...

Hartge BMW 116i

Hartge го претстави тјунинг пакетот за основниот бензински модел од новата BMW серија 1, 116i.

BMW M5 by 3D Design

Јапонскиот тјунер 3D Design претстави нов аеро пакет за новиот BMW M5 (F10).

Range Rover Vesuvius Edition by A.Kahn Design

Британскиот A.Kahn Design објави уште една модификација за Range Rover Evoque, кој овојпат доби дотеран...

ABT ја прикажа својата верзија на Volkswagen Beetle

Веќе добро ги знаеме германците од ABT, и знаеме дека тие редовно си „играат“ со моделите на...

“The White King” by SR Auto Group

Повторно ви претставуваме еден интересен проект на SR Auto Group, овој пат во главна улога е Fisker...

Manhart Racing MH5 S-Biturbo – базирано на BMW M5

Базиран на BMW M5, овој “почетен” тјунинг пакет му овојзможува на Тwin-Тurbo, 4.4-литарскиот V8...

BMW M3 стелт кабриолет by ATT-TEC

Доколку сакате BMW M3 кабрио со прикриен изглед, Auto Technik Tuning го има вистинското решение.

G-Power BMW M3 E46 со 450 КС – сега “стариот” М3 e побрз од “новиот” M3

G-Power објави нов тјунинг пакет за BMW M3 (Е46), кој го прави овој модел да биде побрз и од BMW M3 (E92).

Ferrari 599 by Vorsteiner

Американците од Vorsteiner ги објавија првите фотографии од стајлинг пакетот за Ferrari 599

BMW 650i Shadow Walker by SR Auto Group

Shadow Walker е името на новиот проект на SR Auto Group во кој главна улога има BMW 650i!

Vilner го освежи Land Rover Defender

Vilner, Бугарската дизајнерска куќа го презентираше нивното дотерување на Land Rover Defender.