full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тјунинг

DMC Aventador LP900 Molto Veloce

Името сугерира дека се работи за многу брз Aventador, кој најверојатно нуди околу 900 коњски сили!

Hartge BMW 1M Coupe – 396 разјарени коњчиња!

Hartge се едни од најпознатите тјунери за BMW, и тие решиле да му посветат внимание на 1М Coupe – а...

Senner Tuning Audi S5

Иако фејслифтираната верзија на Audi A5 е на пазарот само неколку месеци, веќе се појавија...

Hamman Hawk Roadster – Mercedes SLS во ново руво!

Тјунерската куќа Hamman подготвува своја верзија на Mercedes SLS Roadster за Женева – Hamman Hawk Roadster нуди...

Mansory McLaren MP4-12C

Mansory е тјунерска куќа која прави модели кои не секогаш се по сечиј вкус, но барем мора да им се...

McLaren MP4-12C by Wheelsandmore

Има некои што сметаат дека 600 коњски сили се доволни, а има такви за кои што не се. Wheelsandmore...

Lumma Porsche Cayenne CLR 558 GT

Луѓето од Lumma мислат дека можат подобро од инженерите на Porsche. Имаат 600 причини да го тврдат...

Hennessey MP4-12C HPE800 – McLaren на стероиди!

За некого, 600-те коњски сили и 600-те Nm што веќе ги има McLaren MP4-12C се доволно. За Hennessey, не се.

ABT Sportsline Audi A4 & S4

Тјунерите од ABT се погрижиле за фејслифтираната Audi A4, па сега можете да ја добиете со малку...

Vorsteiner BMW M3 GTRS3 Matte Blue

Уникатната wide-body преработка која Vorsteiner ја прави на BMW M3 за да го добие GTRS3 нам ни дава нешто за...

TIKT Chevrolet Corvette ZR1 Triple-X – Германска визија за Американскиот сон!

Што се случува кога Германски тјунери ќе добијат Corvette ZR1 во раце? TIKT ZR-1 Triple-X, се разбира.

Inden Design Mercedes-Benz SLS AMG

Дали на автомобил кој веќе има повеќе од 570 коњски сили му се потребни повеќе? Inden Design сметаат...

Mercedes CLS63 AMG by Wald International

Не дека на Mercedes-Benz CLS63 AMG му е потребно доработување, но тоа не ги сопрело креативните дечки од...

Range Rover Evoque by Kahn

Project Kahn, тјунерите кои се занимаваат со досредување на моделите на Land Rover и Range Rover си поиграа...