Kia ги претстави автомобилите на суперхероите – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Kia ги претстави автомобилите на суперхероите

Kia подготви пет автомобили, инспирирани од членовите на Лигата на Правдата, за овогодинeшниот саем на тјунирани автомобили во Лас Вегас, SEMA 2012.

Петте автомобили, модифицирани според DC стриповите се: Flash Forte Koup, пет-вратен Aquaman Rio, пет-вратен Cyborg Forte, Green Lantern Soul и Batman Optima. Овие модели биле  создадени да се поддржи добротворната организација на DC Entertainment, направена за да се подигнат средства и свеста за борбата со глад во Африка. Автомобилите се дело на тјунинг компаниите West Coast Customs, RIDES и Super Street.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.