full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тјунинг

Kicherer 2012 Mercedes ML

Германскиот тјунер Kicherer очигледно не бил задоволен од изгледот на новиот Mercedes ML, па тие му...

Cam Shaft го претвори Renault Clio 200 RS Cup во тркачко возило

Германската компанија за обложување со фолија Cam Shaft, направи свое тркачко возило од...

ABT AS6 Avant – Audi A6 на допинг

ABT Sportsline продолжува со објавување на засилени модели од VW групацијата, па редот дојде и на Audi...

Нов ABT тјунинг пакет за Audi Q3

ABT го промовира нивниот нов QS3 програм за најмалиот кросовер на Audi, кој е наменет за...

Opel Insignia OPC by MR Car Design

370 КС, погон на сите 4 тркала и нагласен спортски дизајн – што повеќе да посакаме од Insignia OPC?

ABT Volkswagen T5 Multivan

ABT Sportsline ни претставува уште еден тјунинг пакет за Volkswagen T5 Multivan кој покрај атрактивниот...

Porsche Carrera и Carrera S by Techart

Германската тјунинг компанија “Techart” се потруди да го подобри изгледот на веќе...

Scion (Toyota) iQ by SR Auto

Луѓето од SR Auto се потрудиле на малиот iQ да му дадат изглед на нуклеарна зујалица!

Peugeot RCZ Brownstone edition

Peugeot го објави специјалното лимитирано издание на популарниот француски лав – RCZ

Range Rover Sport Red Ranger by Kahn

Тјунерите Kahn покажаа уште една верзија на Range Rover Sport, овој пат со името Red Ranger.

Porsche 911 Carrera S SP91-R by SpeedART

Иако новиот Porsche 911 е на пазарот само неколку месеци, веќе се појавија некои тјунинг пакети за...

Roush 2013 Ford Mustang

Американскиот Roush во својата понуда има и пакет за модификување на 2013 Ford Mustang, во кој покрај...

Wheels Boutique & Vorsteiner BMW E90 M3!

Дечките од Wheels Boutique ја прикажаа својата најнова креација – а таа е базирана на BMW M3 и го...

2012 Shelby Mustang – 950 коњски сили, кажано е доволно!

Ако обичниот Мustang GT не ви е доволно моќен, тука е Shelby кој може да ви понуди Mustang со 950 или 1100...