Откриен тјунираниот Nissan GT-R кој ќе се појави во Fast & Furious 6! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Откриен тјунираниот Nissan GT-R кој ќе се појави во Fast & Furious 6!

Во моментов се подготвува шесттото продолжение на серијалот The Fast & The Furious, а во него главната улога ќе ја има Nissan GT-R со скоро 700 коњски сили!

Филмот кој започнаа тренд на екстремни визуелни модификации на автомобилите и неонки во различни бои под возилата ќе го доживее и своето шестто продолжение. Сеуште не знаеме нешто посебно околу филмот, но знаеме дека во него ќе се појави Nissan GT-R кој го изработија R’s Tuning, BenSopra и SP Engineering. Покрај тоа, оваа кола ќе носи и делови од јаглеродни влакна, кои ги изработи Seibon. За зголемената моќност се грижи Switzer P800 турбо пакет кој го вградија момците од SP Engineering, и благодарение на овој пакет автомобилот сега има околу 700 коњски сили.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.