Lumma Design естетски третман за новиот Range Rover Sport – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Lumma Design естетски третман за новиот Range Rover Sport

Германската тјунинг компанија Lumma Design претстави козметички пакет за новиот Range Rover Sport.

Иако моделот сеуште не е пристигнат во салоните, новата генерација на Range Rover Sport веќе доби естетски третман од Lumma Design. Наречен CLR RS, широкиот бодикит му дава поагресивен изглед на кросоверот, а се состои од додатоци на крилата, странични прагови, преден браник со вметнати LED дневни светла и заден браник со интегриран дифузер.

Тука е исто така и заден кровен спојлер, како и специјален издувен систем со четири правоаголни издувни цевки, заедно со неколку модели на 22 и 23 инчни фелни. Новиот Range Rover Sport исто така доби и мало олеснување благодарение на новиот вентилирачки поклопец на моторот направен од јаглеродни влакна.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.