full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Спорт

Иџе со својот хет-трик остана крал на Шпанија!

Игор Стефановски успеа да го собори сопствениот рекорд на патеката од минатата сезона за...

Игор Стефановски во Шпанија ќе оди по трета последователна победа!

Најдобриот македонски автомобилист и евроспки шампион викендов на исклучително тешката...

Иџе извојува втора победа сезонава, триумфот му го посвети на трагично загинатиот Крамски!

По триумфот во Франција најдобриот македонски автомобилист победи и на трката во Рехберг,...

Иџе без турбополнач ќе брка триумф и рекорд во Австрија!

Најдобриот македонски автомобилист со неисправен турбополнач ќе се фати во костец со...

Одличен старт на сезоната: Иџе победи и постави нов рекорд во Франција!

Македонската спортска гордост, Игор Стефановски – Иџе со победа и нов рекорд ја почна...

Иџе во Франција ја започнува одбраната на европската титула!

Европскиот шампион на ридски патеки ќе се обиде втора година по ред да триумфира во земјата...

Formula 1: Победа за Vettel во болидот на Ferrari!

Втората трка од новата Формула 1 сезона помина во знакот на четирикратниот светски шампион и...

BMW го претстави новиот Z4 GTLM кој носи специјални бои!

BMW го претстави новиот Z4  GTLM кој ќе се натпреварува на 12-часовната трка во Себринг, но кој...

Новото безбедносно и медицинско возило за F1 доаѓаат во форма на Mercedes-AMG GT S и C63 S!

Новата сезона на Formula 1 покрај новите болиди, носи и нови безбедносни и медицински возила –...

WRC: Доминацијата на Volkswagen продолжува – Трета победа на Sebastien Ogier во Монте Карло!

Благодарение на брзото, но внимателно возење во француските Алпи, Sebastien Ogier стигна до својата...

Убедлива доминација на Mini на овогодинешниот Dakar!

9000-километарскиот маратон кој се возешениз Аргентина, Чиле и Боливија беше сцената на која...

Volkswagen го претстави новото Polo R WRC!

Volkswagen го претстави новото Polo R WRC – автомобилот со кој повторно ќе атакува кон титулата на...

Peugeot се подготвува за Dakar, го покажа финалниот 2008 DKR!

На помалку од два месеци пред почетокот на следното Дакар рели, францускиот производител го...

Иџе го зема пехарот за европскиот шампионат!

Иџе беше вистинска ѕвезда на прогласувањето на најдобрите возачи на ридски паетки во Европа...