Спорт – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Спорт

Carlos Sainz освои историска победа за Audi на Dakar 2024!

Борбата за севкупната победа на овогодинешното Рели Дакар е конечно одлучена – титулата...

ВЕЧЕРНО КИНО: Формула 1 тимот на Red Bull изведе пит стоп во целосна темница!

Тимовите во Формула 1 тренират пит-стопови толку многу што се чини дека треба да можат да го...

Иџе го престави новиот „службен“ автомобил – ќе вози Ferrari 488 Challenge Evo!

Македонскиот автомобилски ас кој доминираше на овогодинешниот FIA шампионат на ридски...

Lamborghini се подготвува за Le Mans со новиот SC63 LMDh тркачки прототип

Lamborghini ќе се натпреварува на трките за издржливост, а тоа ќе го прави во новиот SC63 LMDh тркачки...

CARclub на 24 Часа Le Mans 2023 – Круната на автомобилскиот моторспорт, одблиску!

Оваа година 24 Часа Ле Ман ја прославуваше својата стогодишнина, а на покана на Еуроимпекс и...

Иџе доминираше на трката во Португалија!

Игор Стефановски Иџе и неговиот Hyundai i30 TCR доминраа викендов во Португалија во рамките на...

Давидовски е на петтото место во генералниот пласман во TCR Europe

Вториот гран при викенд од европското ТЦР првенство се одржа на улиците во По, Франција –...

Рико Вуков ќе тестира на легендарниот Силверстоун!

Откако возеше на Валелунга и Имола, Рико заминува во Обединетото Кралство каде ќе тестира на...

Ford се враќа вo Formula 1!

По повеќе од 20 години отсуство, Синиот Овал се враќа во Formula 1 – Ford ќе биде партнер на Red Bull...

Од следната година Рико ќе се натпреварува во Porsche Mobil 1 Supercup!

Од следната година Ристо Вуков Рико ќе се натпреварува во ексклузивниот Porsche Mobil 1 Supercup!

Давидовиски заврши на второто место на WTCR трката во Џеда, Саудиска Арабија!

Ова беше најуспешната сезона во кариерата на Виктор Давидовски, а кулминираше со пласман на...

Заврши Twingo Cup, сезонава триумфираше Марко Блажевски, севкупен победник е Давид Малинковски

По три сезони и многу извозени трки, заврши првата едиција на тркачкиот Twingo Cup и севкупен...

Давидовски ќе стартува од првиот ред на последниот WTCR гран при викенд!

Македонскиот возач Виктор Давидовски од Comtoyou Racing ќе стартува од првиот ред на финалниот...

Двоен триумф на Малинковски на Monza во Twingo Cup

Давид Мaлинковски со две победи на патеката Монца во Twingo Cup е лидер во генерален пласман во...