full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Спорт

Вечерно Кинo: Маестралното тимско возење на Блажевски и Малинковски

Давид Малинковски го објави своето онборд видео од втората трка на Гробник, на која заедно...

Македонците триумфираа со „еден-два“ победа на Гробник!

Фантастични интернационални резултати забележаа македонските Twingo CUP возачи изминатиов...

Марко Блажевски денес беше најдобар Македонец на патеката во Гробник

АКК Рено Спорт Скопје и Лема Рејсинг денес  ја одржаa првата трка од финалниот викенд на...

Ф1 Монца: 1-2 победа за McLaren! Кој го очекуваше тоа?

Во текот на вчерашниот ден се одржа големата награда на Италија на патеката во Монца. Прв...

Ф1 Холандија: Неверојатен стратешки притисок во борба за титулата

Викендов се возеше Ф1 патеката во Холандија, Zandvoort. Домашна патека на Макс Верстапен, кој...

ПРЕМИЕРА: Porsche 911 GT2 RS Clubsport 25 е само за тркачките патеки!

Porsche Motorsport и Manthey Racing ја претставија специјалната изведба на 911, која е наменета да ја...

Audi RS Q E-Tron e новиот учесник на 2022 Дакар Рели

Audi го претстави електрифицираниот тркачки теренец RS Q E-Tron, со кој ќе се натпреварува на...

Давид Малинковски повторно одличен на патеката во Гробник!

Со фантастичен сетап и подготвеност од страна на организацијата АКК Рено Спорт Скопје и...

Одличен резултат за Иџе – второ место во Имола!

На првата од двете трки во Имола во рамките на TCR Italy шампионатот, Иџе заврши на второто место...

Маестрален настап на Давид Малинковски на тркачката патека во Гробник!

Македонските претставници во Twingo Cup завршија во првите 10 на првата трка одржана на тркачката...

Оптимизмот се враќа во таборот на Рико!

Македонскиот автомобилист Ристо Вуков ја започна втората сезона од настапите во Порше...

Ф1: Првата спринт трка ќе биде викендов во Силверстоун

Викендов ќе бидеме сведоци на новиот тип на квалификации кои се во тестна фаза. Првата таква...

Ф1 Австрија: Победа на Макс Верстапен и подиум со 3 различни конструктори

На вчерашната трка во Австрија Макс Верстапен се покажа со извонредно возење и го долови...

Škoda претстави електрична рели Fabia со 354 коњски сили!

Концептот е развиен во соработка меѓу Škoda Motorsport, Skoda Austria, Kreisel Electric и Baumschlager Rallye & Racing – и...