full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Спорт

Ф1: Ред Бул повлекува уште клучни инженери од Мерцедес

Дивизијата на Ред Бул за развој на мотори го привлекува вниманието на голем број вработени...

Ф1: Хамилтон победник на Портимао!

Хамилтон успеа да извојува победа на патеката Портимао овој викенд. Почетокот на трката...

Асоцијациајта на возачи во Ф1 бара – Отстранете ја шиканата на Каталуња, за да може да се тркаме!

Асоцијацијата на возачи на Ф1 се огласи со предлог за подобување на патеката Каталуња....

Драма на Ф1 трката во Имола

На вчерашната трка на Ф1 на автодромот Имола, Макс Верстапен извојува беспрекорна победа...

Одлични резултати на македонските возачи на Hungaroring!

Денес официјално стартуваше новата сезона во „Twingo Cup“ во организација на „АКК РЕНО СПОРТ“...

„Твинговците“ се враќаат – новата Twingo Cup сезона започнува викендов на Hungaroring!

По едногодишна пауза поради Covid-19, Twingo Cup се враќа – и тоа на значително повисоко...

Обраќање на техничкиот директор на Мерцедес за ситуацијата во Ф1 за 2021 година

Техничкиот директор на Mercedes – Џејмс Алисон – даде изјава за новата сезона во Формула 1.

Претсезонско тестирање на Ф1 – надеж за борба за титулата?

Мерцедес вообичаено не е сјаен на временските листи на претсезонското тестирање, дури и...

Формула 1: Спринт трки наместо квалификации во 2021

Зак Браун и Даниел Рикиардо од Мекларен го кажаа своето мислење за предлогот за пробни...

Aston Martin се придружува и со Safety Car во Формула 1!

Aston Martin и Mercedes ќе го делат снабдувањето со возила на различни патеки во текот на 2021 година...

Alpine го претстави новиот болид за 2021 година

Alpine го разоткри новиот Формула 1 болид за 2021 година, кој е декориран во боите на Француското...

Астон Мартин се враќа во Ф1 на чело со Себастијан Фетел!

Враќањето на Астон Мартин во Формула 1 по 60-годишно отсуство доби ѕвездено лансирање,...

Mercedes го претстави W12 болидот за F1 2021!

Мерцедес ги откри првите фотографии на болидот W12 со кој Луис Хамилтон ќе се обиде да го...

Конечно е познат Ф1 календарот за 2021

Конечно го имаме финалниот Ф1 календар за оваа сезона – ќе се возат дури 23 трки!