Иџе доминираше на трката во Португалија! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Иџе доминираше на трката во Португалија!

Игор Стефановски Иџе и неговиот Hyundai i30 TCR доминраа викендов во Португалија во рамките на Европскиот Шампионат на Ридски Патеки.

Иџе продолжува да доминнира во рамките на FIA European Hillclimb Championship, односно Европскиот Шампионат на Ридски Патеки. Иџе во својата категорија на патеката Rampa Da Falperra за време на Falperra International Hill Climb во Брага го освои првото место – тој зад воланот на својот Hyundai i30 TCR постави време од 2:12.780. Ова е втора последователна победа на Иџе на овој настан.

Само напред Иџе!

 

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.