full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Спорт

Игор „Иџе“ Стефановски: Не ја давам европската круна!

На македонскиот автомобилист две трки до крајот на првенството му недостасува уште еден бод...

Имавме навистина перфектен викенд – тотална доминација на Иџе во Германија!

Можеби тоа беше јасно одамна, и пред трката во Германија, со сите перформанси и резултати...

Formula 1: Vettel стигна до убедлива победа на Hungaroring!

Sebastian Vettel без посебен напор извозе до неговата (и на Ferrari) втора победа оваа сезона – но...

Иџе оди во Германија подготвен да го оправда фаворитскиот статус!

Нема одмор за македонската спортска гордост, Игор Стефановски – Иџе!

Иџе: Мајерчак призна дека јас сум му најтешкиот противник!

Иџе го победи локалниот херој Властимил Мајерчак на патеката Добшински Копец во Словачка!

ЕП на ридски патеки – Италија: Мамутската патека во Италија – нов предизвик за Иџе!

Најголемиот овогодишен предизвик за европскиот шампион – Игор Стефановски – е...

Драматична победа на Иџе во Полска!

Бранителот на европскиот трофеј победи во Полска во исклучително тешки услови за...

Formula 1: Rosberg го победи Hamilton, стигна до победа во Австрија!

Lewis Hamilton ја започна трката од водечката позиција, но неговиот тимски колега Nico Rosberg го...

Ford GT се враќа на Le Mans!

Легендарниот Ford се враќа на Le Mans во 2016 со комплетно новиот Ford GT, одбележувајќи ја...

ЕП на Ридски Патеки: Иџе втор во Чешка!

Без оглед на прекинот на победничката серија, Иџе е задоволен од освоеното второ место и...

Formula 1: Победа на Хамилтон во Канада, 1-2 за Mercedes!

Луис Хамилтон освои лесна победа пред колегата Нико Розберг, а Валтери Ботас стигна до...

ЕП на Ридски Патеки: Иџе оди по одмазда во Чешка!

Македонскиот ас Игор Стефановски ќе се обиде да ги избрише лошите сеќавања од оваа патека од...

Иџе е незапирлив – четири победи на четири настапи годинава!

Бранителот на европската титула на ридски патеки на трката на патеката Рампа да Фалпера,...

Иџе со својот хет-трик остана крал на Шпанија!

Игор Стефановски успеа да го собори сопствениот рекорд на патеката од минатата сезона за...