full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Новата Toyota Mirai пристигна во Европа – работи на водород и може да помине 650 километри со полн резервоар!

Новата генерација на седанот на Toyota кој користи горивна ќелија пристигна во Европа – а...

Премиера: Peugeot Landtrek дебитира во Јужна Америка

За жал, сега за сега нема најава дека новиот пик-ап на Peugeot ќе се продава и во Европа – но...

Европско деби на знаменосецот на DS – големиот и луксузен DS 9!

Луксузниот огранок на PSA – DS Automobiles ги отвора нарачките за својот знаменосец – големиот...

ПРЕМИЕРА: Audi SQ5 Sportback е спортски купе-SUV со дизелско срце!

Audi SQ5 Sportback го придвижува моќен 3-литарски TDI кој испорачува 340 коњски сили и 700 Nm вртежен...

ПРЕМИЕРА: Audi TTS добива Competition Plus изведба

Audi TTS Competition Plus добива екстра опрема и грст спортски детали.

Hyundai ја освежи електричната изведба на Kona

Корејскиот производител ја модернизираше Kona Electric со визуелни измени и технолошки

Козметичко и технолошко освежување на големиот Toyota Camry

Toyota подготви визуелно и технолошко освежување за големиот седан, кој го задржува истиот...

ПРЕМИЕРА: Концептот стана реалност – Jeep Wrangler V8 со 470 коњски сили!

Пред само неколку месеци, Jeep го претстави Wrangler Rubicon 392 Concept со V8 и 450 коњски сили – а денес го...

ПРЕМИЕРА: Новиот Mercedes-Maybach S-Class е гигантска супер-супер-луксузна лимузина

Новата, супер-опулентна луксузна лимузина на Mercedes-Maybach е најдоброто кое Daimler може да го...

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Huracan STO е вистински уличен тркач!

Huracan STO е можеби најтврдокорната изведба на најмалиот модел на Lamborghini – полесен и...

ПРЕМИЕРА: Пристигна новата генерација на Renault Kangoo

Renault ја претстави новата генерација на мултинаменскиот моноволумен Kangoo, која ќе започне со...

ПРЕМИЕРА: Audi го претстави новиот, подинамичен SQ2

Audi SQ2 и понатаму користи 2-литарски турбо-бензинец со 300 коњски сили, но со освежувањето...

ПРЕМИЕРА: Ferrari SF90 Spider доаѓа со отворен кров и 1000 коњски сили!

Италијанскиот бренд го претстави новиот SF90 Spider – кабриолет варијантата од plug-in...

ПРЕМИЕРА: iX е новиот електричен, технолошки знаменосец на BMW!

BMW има нов технолошки знаменосец – и доаѓа во форма на целосно-електричен, поврзан и...