full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz го претстави новиот GLC

GLC е развиван истовремено со новата C-Class, со која ја дели и платформата – па новиот...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG One има мотор од Формула 1 и 1063 коњски сили!

Mercedes-AMG за прв пат го покажа Project One концептот во 2017 и најави знаменосец со V6 од F1 и напредни...

DeLorean се враќа – Alpha5 е електрично спортско купе со оние, препознатливите врати!

Се сеќавате на Back to the Future и незаменливиот DeLorean DMC-12? Епа компанијата се враќа, но овој пат со...

Touareg Edition 20 го слави 20-тиот роденден на големиот SUV на Volkswagen

Специјалниот Touareg Edition 20 е во чест на 20-тиот роденден на големиот SUV на Volkswagen.

ПРЕМИЕРА: Volkswagen Golf R 20 Years е најмоќниот Golf во историјата!

Volkswagen ја слави 20-годишнината на R Performance дивизијата со специјален Golf R 20 Years кој има 333 коњски...

ПРЕМИЕРА: BMW M4 CSL – Полесен, помоќен, побрз!

Новиот BMW M3 CSL ја заслужува својата ознака – која всушност значи Competition, Sport, Lightweight.

ПРЕМИЕРА: BMW ја освежи Серијата 3 – добива нов лик и нови технологии!

Понудата на погонски единици останува иста, но „Тројката“ добива затегнат лик со нови...

Audi подготви специјален Design Edition пакет за моќните S6 и S7

За жал, пакетот (сега за сега) е резервиран само за купувачите од Северна Америка – но...

ПРЕМИЕРА: Претставен новиот Range Rover Sport!

Пред само неколку минути дебитираше новата, трета генерација на Range Rover Sport – а таа носи...

Ford E-Transit Custom e електричниот наследник на најпродаваното комбе во Европа!

Стратегијата за електрификација на Ford зема сè поголем замав, а следниот електричен модел е...

ПРЕМИЕРА: Ferrari SP48 Unica – Уште еден уникатен автомобил од Ferrari!

Со новиот уникатен SP48 Unica, Ferrari покажува како би изгледал автомобил дизајниран со...

ПРЕМИЕРА: Porsche 911 Sport Classic – Назад кон иднината со 550 коњски сили и мануелен менувач!

Базиран на 911 Turbo од тековната генерација, новиот 911 Sport Classic добива 550 коњски сили, мануелен...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz T-Class е луксузен семеен миниван базиран на Citan.

Mercedes-Benz неодамна го претстави Citan, а денес ја гледаме новата T-Class која е базирана на...

ПРЕМИЕРА: Новиот Mercedes-AMG C43 користи 4-цилиндерски турбо-бензинец со електрично турбо и 422 коњски сили!

Пред да ја видиме новата full-fat AMG верзија на новата C-Class, Mercedes-AMG ја претстави новата C43 4Matic која...