full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Mercedes-Benz објави уште детали од кабината на новата S-Class.

Од Mercedes-Benz кажуваат дека ентериерот на новата S-Class е „третото место“ – односно, местото...

ПРЕМИЕРА: Hyundai Elantra N Line добива 1.6-литарски турбо-бензинец со 201 коњскa силa!

Иако ја покажа новата Elantra пред само неколку месеци, Hyundai веќе ја официјализираше и...

Со официјални скици, Skoda го најавува финалниот дизајн на Enyaq iV!

Како што се наближува официјалното деби на Enyaq iV, така Skoda ни открива уште повеќе детали.

KIA ги објави првите детали и фотографии за освежениот Stinger

KIA Motors ги објави првите слики од затегнатиот Stinger, откривајќи освежен дизајн за спортскиот...

ПРЕМИЕРА: Audi S3 Sedan и Sportback напаѓаат со по 310 коњски сили и quattro погон на сите четири тркала!

Инженерите на Audi Sport тукушто ги претставија S3 Sedan и S3 Sportback – кои носат 2-литарски TFSI...

Официјално: Maserati Ghibli и Quattroporte Trofeo доаѓаат со 580-коњски V8 од Ferrari

Maserati ја прошири гамата со најсилната Trofeo изведба на моделите Ghibli и Quattroporte.

ПРЕМИЕРА: KIA го претстави својот најмал кросовер – субкомпактниот Sonet

Малиот Sonet прво ќе се продава во Индија, а планот на KIA е понатаму да го понуди и на други...

ПРЕМИЕРА: KIA го освежи Stonic со нови технологии и лајт-хибридна варијанта.

KIA тукушто ги објави официјалните податоци околу освежениот Stonic – популарниот кросовер...

ПРЕМИЕРА: Креаторот на McLaren F1 го претстави духовниот наследник на овој легендарен супер-автомобил – ова е Gordon Murray T.50!

Gordon Murray е човекот кој е заслужен за легендарниот McLaren F1 – и денес го претстави автомобилот...

Toyota ја претстави мрачната RAV4 Hybrid Black Edition

За фановите на црно-на-црно-на-црно автомобилите, Toyota ја претстави RAV4 Hybrid Black Edition верзијата...

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Essenza SCV12 – Врескачки хипер-автомобил наменет за тркачките патеки!

Lamborghini ја претстави Essenza SCV12 – која ќе биде произведена во само 40 примероци и ќе смее да се...

ПРЕМИЕРА: BMW X7 Dark Shadow Edition изгледа злобно!

Dark Shadow едицијата на големиот SUV на BMW изгледа како да ќе му прилега одлично на негативецот во...

Преработениот Aston Martin Vanquish на Ian Callum влегува во сериско производство

Преработениот автомобил се вика Aston Martin Callum Vanquish 25 by R-Reforged и ќе биде произведен во само 25...

Седан-изведбата на Toyota Corolla добива GR Sport варијанта!

Toyota одлучи да ја направи седанската верзија на Corolla попривлечна за младите купувачи со...