full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Peugeot 3008 и 5008 добиваат лајт-хибриден турбо-бензинец

Peugeot воведува нов лајт-хибриден погон за 3008 и 5008 кој ветуваат дека ќе ја намали...

Volkswagen се подготвува да го претстави освежениот Touareg

Volkswagen во моментов ги прави финалните тестирања на освежениот Touareg кој покрај визуелното...

За новата моделска година Range Rover Velar добива освежен екстериер, обновена кабина и надграден хибрид

Range Rover подготви освежување за Velar – достоинствениот луксузен SUV не претпе екстензивни...

BMW ги освежи X5 и X6

Освежените X5 и X6 добиваат повеќе моќ, подобрена автономија на плаг-ин хибридните модели и...

Lamborghini Invencible и Autentica се последен поздрав до не-хибридниот врескачки V12!

Специјалните Invencible и Autentica се уникатни автомобили направени во Lamborghini Centro Stile за два многу...

Премиера: Освежените Mercedes-Benz GLE и GLE Coupe доаѓаат искучиво со електрифицирани погони

Германскиот бренд ни ги претстави освежените GLE и GLE Coupe – кои покрај новите теренски...

Сакате M4 CSL но имате семејство и сакате попрактичен супер-седан? BMW го има автомобилот за вас – претставен M3 CS!

M3 CS е многу сличен со M4 CSL, а благодарение на погонот на сите четири тркала – дури е и побрзо...

Роторот на Mazda се враќа – но не како што мислите!

Mazda го враќа роторот во употреба – но како продолжувач на опсег на електричниот MX-30.

Mercedes-Benz подготви освежување за CLA и CLA Shooting Brake

Mercedes-Benz подготви дискретно освежување за CLA и CLA Shooting Brake – компактните модели добиваат...

Aston Martin го заокружува тековниот DBS со специјалнот 770 Ultimate!

Ќе бидат произведени 300 примероци од купето и 199 од кабриолетот – и сите се веќе продадени....

Хибридната Corvette E-Ray е најбрзата Corvette досега – катапултира до 60 милји на час за 2.5 секунди!

За 70-тиот роденден на Corvette, Chevrolet на светот му ја подарува најбрзата изведба досега!

Mercedes-AMG SL 63 Motorsport Collectors Edition е специјална изведба инспирирана од Формула 1

Иако минатата сезона не беше најдобрата за Mercedes-Benz, сепак германскиот бренд подготви...

Со новиот Megane RS Ultime, Renault се збогува со RenaultSport

Renault го претстави новиот Megane RS Ultime – специјална изведба на жешкиот Meganе кој ќе биде...

Volkswagen го претстави својот прв електричен седан – големиот ID.7

Големиот ID.7 ќе биде круна на електричната понуда на Volkswagen – базиран на ID.Aero концептот,...