full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави електричниот i4!

Новото електрично купе со четири врати на BMW денес ја имаше својата официјална премиера –...

Volvo XC60 добива поостар изглед и помодерна технологија

Шведскиот бренд го претстави редизајнираниот Volvo XC60, кој ќе биде опремен со попаметна...

Kia го претстави првиот целосно-електричен модел – новиот EV6

Корејскиот бренд го прикажа новиот дизајнерски правец на компанијата со...

ПРЕМИЕРА: Jeep ги претстави новите големи Wagoneer и Grand Wagoneer

Двата нови, големи и луксузни теренци на Jeep дебитираат во САД, но не е исклучена опцијата...

Hyundai сè повеќе ја открива спортската Kona N

Hyundai ни откри повеќе детали од новата Kona N преку неколку темни, но сепак прилично откривачки...

BMW ги претстави Individual боите за новите М3 и М4

Германскиот производител ја претстави палетата на специјални бои кои можат да се нарачаат...

Toyota ќе претстави нов градски автомобил за Европа базиран на платформата на Yaris

Јапонскиот производител потврди дека платформата на Yaris ќе биде искористена за уште еден...

ПРЕМИЕРА: Porsche официјално го претстави електричниот Taycan Cross Turismo!

Од Porsche кажуваат дека новиот Taycan Cross Turismo е сèнаменски електричен спортски автомобил кој нуди...

Jeep базиран на платформа на PSA пристигнува наредната година

На виделина се појавуваат нови детали за идни помали модели од Jeep, Alfa Romeo и Fiat.

ПРЕМИЕРА: Volvo ќе стане целосно-електричен бренд, го претстави C40 Recharge!

Volvo денес ги објави плановите за својата иднина – а иднината на Volvo е целосно-електрична,...

ПРЕМИЕРА: Hyundai го претстави Bayon, новиот најмал кросовер во понудата

Новиот Bayon е базиран на еден од најмалите автомобил кои Hyundai го нуди и ќе нуди врвни...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen слави 45 години GTI со Golf GTI Clubsport 45!

Со новиот Golf GTI Clubsport 45, Volkswagen го прославува роденденот на една автомобилска икона –...

Cupra ќе претстави помало урбано електрично возило до 2025

Новиот бренд Cupra планира да додаде уште еден помал модел во својата гама до 2025 година.

ПРЕМИЕРА: Land Rover Defender добива V8 со 525 коњски сили!

Land Rover тукушто го претстави новиот Defender V8 – кој како што кажува името, добива голем...