full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

ПРЕМИЕРА: Ferrari P80/C – Еден примерок, само за на тркачка патека!

Ако имате многу, многу, многу пари, Ferrari ќе направи уникатен автомобил само за вас – и токму...

Jaguar подготви специјални 300 SPORT и Chеquered Flag изведби на популарниот F-Pace

Британскиот бренд подготви две интересни специјални изведби на супер-популарниот F-Pace –...

ПРЕМИЕРА: Porsche Cayenne Coupé – Доказ дека СУВ-купе може да биде секси!

Оние кои сакаат малку повеќе сексапил од својот Cayenne, сега можат да го добијат во форма на...

Hyundai му дава спортска нота на Tucson со N Line пакетот

Tucson N-Line е наменет за оние кои сакаат да добијат подинамичен лик кај својот SUV.

Mercedes-Benz го освежи GLC Coupe

Германскиот производител на луксузни автомобили се подготвува за New York Auto Show – а еден од...

Идната генерација на Fiat 500 ќе биде целосно електрична

Италијанската компанија потврди дека следната генерација на популарниот мал градски...

Cupra го освежи Leon Cupra R ST – Караванот катапултира „до стотка“ за 4.9 секунди!

Cupra – спортскиот бренд на SEAT – го освежи Leon Cupra R ST, и сега караванот има 300 коњски сили, 400...

Aston Martin ја претстави иднината пред будните очи на саемот во Женева

Иако малкуте компании од Велика Британија кои сѐ уште произведуваат автомобили на своја...

Maserati Alfieri пристигнува следната година во три електрифицирани изведби

Италијанската компанија потврди дека следната година на автомобилскиот саем во Женева ќе...

Aston Martin Valkyrie ќе има V12 Хибриден погон со 1,160 кс!

Aston Martin Valkyrie е најавен како хиперавтомобил уште во 2017, но се до сега, многу малку детали беа...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG GT R Roadster – Сега веќе навистина немате изговор…

Ако причината зошто сеуште немате Mercedes-AMG GT R беше фиксниот кров, имате среќа – GT R Roadster...

Пристигна кросовер верзијата на Mazda 3 наречена CX-30

Новата Mazda CX-30 е најновиот производ на Јапонскиот бренд, a e димензионирана помеѓу CX-3 и CX-5.

Mercedes-Benz го пензионира големиот V12 со S65 Final Edition

Еколошките норми го земаат својот данок – Mercedes-Benz ќе го пензионира легендарниот...

ПРЕМИЕРА: Koenigsegg Jesko – Новиот шведски хипер-автомобил може да постигне 482 километри на час!

Новиот хипер-автомобил на Koenigsegg е замена за Agera RS – и го носи името на таткото на Christian von...