Новитети – Страница 2 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

ПРЕМИЕРА: Mamma mia, Alfa Romeo 33 Stradale изгледа спектакуларно!

Спектакуларниот нов 33 Stradale ќе биде произведен во само 33 примероци и ќе биде достапен со...

Skoda ги открива ентериерите на новите Superb и Kodiaq

Skoda започна да ги открива новите Superb и Kodiaq – и започна токму со ентериерите на своите...

ПРЕМИЕРА: Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid е најмоќниот Cayenne во историјата!

Новиот плаг-ин хибриден Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid со GT Пакет комбинира моќен твин-турбо V8 со...

ПРЕМИЕРА: Mini John Cooper Works Bulldog Racing Edition е специјален пакет во чест на 24 Часа Nurburgring

Тркачкиот тим Bulldog Racing стигна на второто место на 24 Часа Nurburgring во својата класа и во таа чест...

ПРЕМИЕРА: Rolls Royce La Rose Noire Droptail доаѓа со луксузен часовник од Audemars Piguet

За новиот La Rose Noire Droptail, Rolls Royce кажува дека е љубовна приказна и доаѓа со специјален уникатен...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG GT Coupé – Дизајнот на новиот знаменосец на AMG е на Славче Таневски!

Новиот знаменосец на Mercedes-AMG доаѓа со 4-литарски твин-турбо V8, 585 коњски сили, погон на сите...

ПРЕМИЕРА: Што ако Ford Mustang беше супер-автомобил? Mustang GTD е токму тоа!

Срцето на Mustang GTD (и не, не е турбодизел) е специјално-развиен компресорски 5.2-литарски V8 кој...

ПРЕМИЕРА: Zenvo Aurora е луд мега-автомобил со хибриден V12 и 1850 коњски сили!

Новата Zenvo Aurora е достапна во две драстично-различни конфигурации – едната е ориентирана...

Chiron Super Sport Golden Era е специјално, уникатно Bugatti со 45 „тетовирани“ скици

Најновиот, специјален Chiron Super Sport ја носи ознаката Golden Era како и дури 45 скици од минати модели...

Фарбањето на Lamborghini Huracan Sterrato Opera Unica трае неверојатни 370 часа!

Lamborghini годинава го прославува својот 60-ти роденден, а дел од тоа е и новиот Huracan Sterrato Opera Unica...

ПРЕМИЕРА: 911 S/T – Роденденски подарок од Porsche за Porsche!

Како се слави 60-годишнината на Porsche 911? Со специјална изведба, наменета за оние кои сакаат...

ПРЕМИЕРА: Новиот Toyota Land Cruiser пристигнува со моќен турбодизел!

Toyota го претстави новиот Land Cruiser – легендарниот теренец се враќа кон корените и на...

ПРЕМИЕРА: Затегнати дизајни и нови технологии – Škoda ги претстави освежените Scala и Kamiq!

Со освежувањето фејслифтираните Scala и Kamiq добиваат грст практични надградби и дизајнерски...

Mini-мализам и масивен екран – Mini го открива ентериерот на новиот електричен Cooper

Фотографиите кои Mini ги објави од ентериерот на новиот Cooper откриваат дека британскиот бренд...