full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Audi подготви специјален Design Edition пакет за моќните S6 и S7

За жал, пакетот (сега за сега) е резервиран само за купувачите од Северна Америка – но...

ПРЕМИЕРА: Претставен новиот Range Rover Sport!

Пред само неколку минути дебитираше новата, трета генерација на Range Rover Sport – а таа носи...

Ford E-Transit Custom e електричниот наследник на најпродаваното комбе во Европа!

Стратегијата за електрификација на Ford зема сè поголем замав, а следниот електричен модел е...

ПРЕМИЕРА: Ferrari SP48 Unica – Уште еден уникатен автомобил од Ferrari!

Со новиот уникатен SP48 Unica, Ferrari покажува како би изгледал автомобил дизајниран со...

ПРЕМИЕРА: Porsche 911 Sport Classic – Назад кон иднината со 550 коњски сили и мануелен менувач!

Базиран на 911 Turbo од тековната генерација, новиот 911 Sport Classic добива 550 коњски сили, мануелен...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz T-Class е луксузен семеен миниван базиран на Citan.

Mercedes-Benz неодамна го претстави Citan, а денес ја гледаме новата T-Class која е базирана на...

ПРЕМИЕРА: Новиот Mercedes-AMG C43 користи 4-цилиндерски турбо-бензинец со електрично турбо и 422 коњски сили!

Пред да ја видиме новата full-fat AMG верзија на новата C-Class, Mercedes-AMG ја претстави новата C43 4Matic која...

ПРЕМИЕРА: Lexus RZ – јапонски луксузен електричен SUV со 313 коњски сили!

Кога Lexus нешто прави, тоа го прави на свој, засебен и уникатен начин – и токму тоа го...

ПРЕМИЕРА: BMW ги претстави новата Серија 7 и електричниот i7!

Новиот знаменосец на BMW носи нов дизајн, нови технологии, нова електрична верзија и многу,...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz EQS SUV е голем, луксузен и електричен SUV!

Ако EQS е големиот и луксузен седан на Mercedes-Benz, тогаш новиот EQS SUV е голем и луксузен –...

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Huracan Tecnica – 640 коњски сили, погон на задните тркала и луд аеро-пакет!

Во хиерархијата на Lamborghini, новиот Huracan Tecnica е поставен меѓу „основниот“ Huracan EVO и лудиот STO кој...

ПРЕМИЕРА: „Осовниот“ Mercedes-AMG SL 43 има 2-литарски турбо-бензинец со четири цилиндри!

Под поклопецот на спортскиот роудстер се крие 2-литарски турбо-бензинец со 4 цилиндри кој...

ПРЕМИЕРА: Toyota GR Corolla – 300 коњски сили, мануелен менувач и GR-FOUR погон на сите четири тркала!

Новата GR Corolla напаѓа со рели-инспирирани технологии, многу моќ и многу, многу забава зад...

Протекоа првите фотографии од Toyota GR Corolla!

На околу 12 часа пред официјалната презентација, протекоа првите фотографии од најжешката...