full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Porsche го откри ентериерот на новиот Cayenne

Porsche се подготвува да го претстави темелно-освежениот Cayenne, а откривањето започнува токму со...

ПРЕМИЕРА: Lamborghini LB744 Revuelto – 12 цилиндри, три електромотори, една батерија, 1015 коњски сили!

Lamborghini го претстави наследникот на Aventador кој го задржува врескачкиот 6.5-литарски V12 но го...

Kia објави повеќе детали за EV9 – врвната верзија ќе има 380 коњски сили, најефикасната ќе поминува 540 километри

Kia неодамна ги објави првите фотографии и детали за новиот голем електричен SUV кој се вика EV9...

ПРЕМИЕРА: Новиот Renault Espace е голем SUV со 7 седишта

Новиот Espace е всушност продолжена и дискретно-изменета верзија на Austral, новиот SUV на Renault.

Hyundai ја претстави освежената Sonata и кажува дека е многу повеќе од само фејслифт

Со освежувањето, Sonata добива лик инспириран од новите Kona и Staria, но добива и спортска N Line...

ПРЕМИЕРА: Ford го претстави целосно-новиот, целосно-електричен Explorer

Ford го претстави целосно новиот Explorer со слоганот Exploring Reinvented – односно нагласува дека...

ПРЕМИЕРА: Dodge Challenger SRT Demon 170 и неговите 1025 коњски сили се последен поздрав за една неповторлива ера

Моќниот 6.2-литарски компресорски V8 на Challenger SRT Demon 170 испорачува 1025 коњски сили и 1280 Nm вртежен...

ПРЕМИЕРА: KIA EV9 е голем електричен SUV кој изгледа како концепт – пристигнува до крајот на оваа година

Големиот електричен EV9 ќе биде знаменосец на SUV-гамата на KIA и ќе се наметне преку...

ПРЕМИЕРА: Ferrari Roma Spider – 620 коњски сили под отворено небо!

Купувачите на Ferrari Roma Spider ќе можат под отворено небо да уживаат во 3.9-литарскиот твин-турбо V8...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz го претстави новиот GLC Coupe

Новиот GLC Coupe е поголем, поефикасен и технолошки понапреден.

ПРЕМИЕРА: Новата електрична Hyundai Kona ќе може да помине скоро 500 километри со полни батерии

Hyundai ги објави деталите околу електричната верзија на новата Konа која во Европа ќе се нуди во...

Следната Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ќе биде електричен автомобил со 1000 коњски сили!

Извршниот директор на Alfa Romeo – Жан Филипе Импарато потврди дека Giulia во следната...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen го претстави освежениот ID.3

Од Volkswagen кажуваат дека многу внимание е посветено на освежувањето на ID.3 – електричниот...

ПРЕМИЕРА: Peugeot го претстави освежениот 508 во сите негови изведби!

Peugeot го претстави освежениот 508 кој добива значително изменет лик и нови технологии во...