Галерија – Страница 2 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Archives post

Париз 2016: Отворената LaFerrari Aperta нуди полесен пристап до V12 симфонијата

Ако постоеше една работа која му недостасуваше на Laferrari, тоа беше недостатокот од можноста...

Париз 2016: Пристигна електричниот Renault Zoe ZE 40 со автономија од 400 километри

Францускиот бренд го опреми целосно електричниот модел Zoe со батерии од 41 kWh, благодарение на...

Париз 2016: Дебитира новата Opel Ampera-e со автономија од над 500 километри!

Opel го искористи овогодинешното издание на саемот во Париз да ja претстави целосно...

Париз 2016: Dacia ги освежи Sandero и Logan

Dacia ги модернизираше моделите Sandero, Sandero Stepway и Logan MCV и додаде нов 1.0-литарски три-цилиндарски...

Париз 2016: Alfa Romeo ја претстави спортската Veloce изведба на Giulia

На автомобилскиот саем во Париз, Alfa Romeo ја претстави спортската Veloce изведба од седанот Giulia,...

Париз 2016: Mitsubishi GT-PHEV Concept нуди храбар поглед кон следниот Outlander

Mitsubishi го претстави најавениот GT-PHEV Concept на саемот во Париз – и храбро ја најавува следната...

Париз 2016: Renault Trezor го најавува новиот дизајнерски јазик на брендот

Францускиот бренд настапи на домашен терен со концепт за целосно електричен футуристички...

Citroen се враќа на рели патеките со новиот C3 WRC Concept

Францускиот бренд го објави својот натпреварувач за светската рели титула во 2017 преку...

Ова е новиот Европски Honda Civic хечбек!

Honda ја претстави сериската изведба од новиот Honda Civic, две седмици пред нејзината светска...

Официјално: Пристигна новиот „соблечен“ Mercedes-AMG GT Roadster

Германскиот бренд конечно ја претстави кабриолет изведбата од моделот AMG GT – ќе се нуди...

Новиот Mitsubishi GT-Phev Concept доаѓа во Париз

Јапонскиот бренд скромно го објави новиот GT-PHEV Concept, кој ќе дебитира на овогодишниот саем во...

Mercedes-Benz го претстави камперот Vito Marco Polo

Вановите на Mercedes долги години служат како популарна база за конверзија во камп возила, но...

Jeep направи 75th Salute Wrangler Concept по повод 75 годишнината на Willys MB

Со цел да ја одбележи 75 годишнината на компанијата, Jeep создаде специјален Wrangler кој оддава...

Porsche 908-04 Concept – не можете да го имате, но го посакувате

Тим од шест талентирани независни дизајнери создаде визија за тркачки автомобил по...