Галерија – Страница 3 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Archives post

Alfa Romeo Furia ја разгорува страста за Cuore Sportivo суперавтомобил

Alfa Romeo моментално нема суперавтомобил во својата гама, а токму тоа го предизвика Полскиот...

Mercedes-Benz претстави автономен автобус за иднината

Германскиот производител претстави модерен автономен автобус кој веќе поминал пат од 20...

ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новиот Citroën C3

Францускиот бренд ја претстави најновата генерација на супермини моделот C3, којa добива...

Maserati Quattroporte добива мало стилско освежување

Шестата генерација на Quattroporte само што претрпе третман за обновување, три години по...

Новиот Fiat 124 Spyder е официјално лансиран во Европа

Најновиот италијански роудстер конечно пристигнува на европскиот пазар – токму на време...

Пристигнува спортски-настроено Renault Twingo GT со 110 кс

Renault претстави поспортски настроена верзија на Twingo која ја носи ознаката „GT“ и доаѓа со...

BMW Серија 3 Gran Turismo добива подмладување

По минатогодишното освежување на седан и караван изведбите на Серија 3, Германскиот бренд...

Ford лансира ST-Line пакет за Fiesta и Focus

Инспириран од спортските ST варијанти, Ford претстави ST-Line пакет кој содржи естетски додатоци и...

Официјално: Пристигна новата генерација на Audi A5 и S5 Coupe

Audi официјално ја претстави новата генерација на моделите A5 и S5, која сега изгледа помодерно...

Opel ги затегна брчките на моноволуменецот Zafira

Германскиот бренд го редизајнираше својот голем моноволуменец со цел да го направи...

Peugeot претстави футуристички L500 R Hybrid концепт

Францускиот бренд претстави хипотетички тркачки автомобил од иднината кој оддава...

Renault го претстави монструозниот Clio RS 16 Concept со 275 коњски сили и мануелен менувач!

По повод 40-тиот роденден на Renault Sport, Францускиот бренд претстави специјален концепт наречен...

BMW направи спектакуларен 2002 Hommage Concept за Villa D’Este

По повод 100-тиот роденден на брендот и 50 годишнината на моделот 2002 Turbo, BMW го создаде 2002 Hommage...

Ридско-брзинска трка Превала, Косово 2016

Осум Македонски возачи овој викенд си ги одмерија силите со Косовските натпреварувачи на...