full screen background image
Search

ТАГ: ,

Porsche 911 Targa – за оние кои го сакаат најдоброто од двата светови!

Не можете да се одлучите дали сакате Porsche 911 со цврст покрив или кабриолет? Тука е моделот...

Porsche конечно го претстави помалиот SUV – новиот Macan!

Помладиот и помал брат на големиот Cayenne ќе се нуди со два бензински и еден дизел мотор кои ќе...

Утринска Гимнастика: Porsche Cayenne Turbo S надвор од асфалтираните патишта!

Инженерите од Porsche сакаат да ги демонстрираат теренските можности на Cayenne Turbo S, па задачата...

Porsche ги претстави новите Panamera Turbo S и Executive

За оние кои сакаат да ја имаат најбрзата верзија на Panamera, тука е Turbo S, а за оние на кои им е...

Утринска гимнастика: Дизајнерските детали на Porsche 911 50th Anniversary Edition

Porsche годинава го прославува 50-тиот роденден на моделот 911, па за тоа ја подготви и...

Погледнете ја технологијата на моторот во Porsche 918 Spyder

Во ова неколкуминутно видео луѓето од Porsche детално ја објаснуваат технологијата позади...

Откриени новите Porsche 911 Turbo и Turbo S Cabriolet!

Porsche ги претстави новите 991 Turbo и Turbo S кабриолет изведби, пред нивната јавна премиера на...

Утринска Гимнастика: Рекордот на Porsche 918 на Nürburgring Nordschleife

Новиот Porsche 918 Spyder тукушто постави нов рекорд на Nürburgring Nordschleife – поминувајќи го...

Официјално претставен серискиот Porsche 918 Spyder!

По многуте пред-продукциски верзии, Porsche конечно ја претстави сериската изведба на својот...

TechArt го дотера Porsche Cayman S за Франкфурт

Германскиот тјунер TechArt ќе настапи на автомобилскиот саем во Франкфурт со пакет за...

Porsche ја претстави освежената Panamera Diesel – сега со 300 коњски сили!

Новата Panamera Diesel доби малку посилен мотор, кој сега испорачува 300 коњски сили и благодарение...

Специјален 911 по повод 5 милиони Facebook фанови на Porsche

Со цел да ја прослави бројката од 5 милиони фанови на Facebook, Porsche им овозможи на фановите да...

Утринска Гимнастика: Новото Porsche 911 Turbo

Веќе добро ги знаеме најважните работи за 911 Turbo – 520 или 560 коњски сили, перформанси од кои...

Утринска Гимнастика: Како изгледаат 1208 модели на Porsche на едно место?

Годинава Porsche го слави 50-тиот роденден на моделот 911, а една од манифестациите во чест на овој...